Bezdomovec

VIDEO: Dvacítka bezdomovců se psy zaútočila v Brně na strážníky!

Hromadnému napadení čelili ve čtvrtek večer strážníci v podchodu pod brněnským hlavním nádražím. Pustila se do nich skupina asi dvaceti bezdomovců se psy. Útočníci tvrdili, že chtěli uctít památku zesnulého kamaráda.

Útoku podle mluvčího Městské policie v Brně čelila hlídka, která jela na žádost dispečinku záchranné služby ověřit, zda jeden ze členů početné skupiny neleží na zemi se zdravotními potížemi.

"Místo toho si ale strážníci hned po příjezdu vyslechli vulgární urážky a čtyři nejaktivnější útočníci je začali tahat za uniformy a pokusili se je napadnout," sdělil Jakub Ghanem s tím, že strážníky přijelo během okamžiku zajistit dalších pět hlídek městské policie.

"Čtveřici opilých agresorů, mezi nimiž byli tři mladí muži a jednatřicetiletá žena, strážníci po použití donucovacích prostředků zafixovali čelem k zemi, dva z nich spoutali," dodal mluvčí. Během zákroku byly hlídky nuceny použít i slzný sprej.

Související obsah

Jeden z podezřelých se ale nezklidnil ani po opakovaných výzvách, a protože nekontroloval své chování, nechali ho strážníci převézt na záchytku. Tam nadýchal bezmála 2,5 promile alkoholu.

Celé video:

 

"Celý případ bude mít dohru u správního řízení. Bezdomovci v podchodu podle svých slov drželi tryznu za svého zesnulého známého," dodal Ghanem. Zároveň upozornil, že jen loni čelili strážníci hned 23 útokům s podezřením na trestný čin násilí proti úřední osobě. Oproti roku 2015 se jedná o nárůst o devatenáct případů.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz