Maturita

Sloh z angličtiny byl lehký, tvrdí maturanti! MĚLI TATO TÉMATA

Sloh z angličtiny byl lehký, tvrdí maturanti! MĚLI TATO TÉMATA
Zdroj: Thinkstockphotos

Státní maturity pokračovaly v úterý odpoledne písemnou prací z angličtiny. Studenti v ní měli za úkol zpracovat dva různé slohové útvary na různá témata. Jednalo se o vypravování a neformální e-mail.

Od úterý do čtvrtka se konají další písemné zkoušky společné části maturitní zkoušky. V úterý byl na programu didaktický test z matematiky a písemná práce z anglického jazyka. Ve středu čeká maturanty didaktický test z českého jazyka a angličtiny. Ve čtvrtek potom studenti absolvují didaktický test i písemnou práci z ostatních cizích jazyků. Písemnou práci z češtiny skládali v polovině dubna.

V jednu hodinu odpoledne maturanti usedli do lavic, aby absolvovali písemnou práci z anglického jazyka. Ta se skládala ze dvou částí, v každé z nich musel žák na základě zadání zpracovat jiný slohový útvar. Výstupem tak byly dva texty odlišného typu, délky a na různé téma. K dispozici měli pouze slovník.

TÉMATA LETOŠNÍ PÍSEMNÉ PRÁCE Z ANGLIČTINY NAJDETE ZDE

Na facebookové stránce Maturita z angličtiny se většina studentů shodla, že témata v letošním roce byla jednoduchá. "Témata se mi líbila, čekala jsem to mnohem horší. Lepší rozhodně jak cj," napsala jedna z maturantek. "Bylo to lehké, ale já jsem jaksi zazmatkoval," popsal Honza. "Pohoda," přidala se Kika

Související obsah

Na vypracování písemky měli maturanti celkem 60 minut. Nebyl to ale čas, který by jim dělal problém. Stěžovali si spíše na nedodržení délky. Texty totiž často měli delší, než jim ukládalo zadání. A za to se strhávají body.

ČTĚTE TAKÉ:

Patricie Solaříková: Před maturitou jsem měla záchvaty pláče
MATURITA: 20 klišé vět, které zazní u každé maturity

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz