Nehoda

Neočistila auto od námrazy a zabila chodkyni. Hrozí jí až 6 let

Až šest let za mřížemi hrozí mladé řidičce, která loni na konci listopadu v obci Žarošice na Hodonínsku srazila a zabila chodkyni, která šla na mši do kostela. Důvodem nehody bylo, že auto nebylo pořádně očištěné a řidička tak chodkyni vůbec neviděla.

"Ženu jsme obvinili z usmrcení z nedbalosti v druhém odstavci, takže jí hrozí až šest let odnětí svobody," řekl TN.cz mluvčí policie Petr Zámečník.


Dodal, že už se blíží i podání návrhu na obžalování dvacetileté řidičky. "Ale zatím se nedá říct, jestli to bude za týden, dva nebo za měsíc," krčí rameny Zámečník.


Vyšetřování případu podle něj brzdí fakt, že v trestním řízení figuruje velké množství poškozených, příbuzných zabité chodkyně. A pro policisty je proto velmi zdlouhavé všechny informovat a obesílat.


Související obsah


Nehoda se stala loni na konci listopadu. Mladá řidička před jízdou málo očistila namrzlé přední sklo a boční okýnka své felicie. A skupinku tří chodců směřujících na mši proto vůbec neviděla.


Dva chodce minula jen těsně, třetí členka skupinky ovšem neměla takové štěstí. Utrpěla těžká zranění, kterým později v nemocnici podlehla.


pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz