Požár

U Prahy lehla popelem chata. S ohněm bojovalo 5 jednotek hasičů

V neděli po 19. hodině vyjíždělo pět jednotek hasičů k požáru špatně přístupné chaty v osadě Jarov na břehu Vltavy jižně od hlavního města. Požár vznikl zřejmě při neopatrné manipulaci s otevřeným ohněm. Dům obývala sociálně slabá dvojice. Při požáru vznikla škoda za 100 tisíc korun.

Hořet začalo v menší zděné chatě. Tu požár zcela pohltil. Chata stála v Jarově v chatové oblasti, podle informací TV Nova ji ale měl od loňského roku k bydlení pronajatou sociálně slabý pár. V domě měli mít odpojenou elektřinu, což zřejmě k požáru přispělo.

Podle vyšetřovatele hasičů začalo hořet zřejmě při neopatrné manipulaci s ohněm, který pár využíval k vaření. V domě byla i propanbutanová láhev, naštěstí ale nevybuchla.

Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů, kteří s ohněm bojovali přes hodinu. Po osmé hodině se požár podařilo lokalizovat a před půl jedenáctou dohasit. Hasiči ovšem nemohli k chatě zajet s technikou, vedla k ní jen úzká pěšina.

Hasiči tak museli hadice táhnout sto metrů daleko a pod železniční tratí, na které byl omezen provoz. "S ohněm bojovali jednotky z Říčan, Jílového, Prahy-Radotína a dobrovolní hasiči ze Zvole a Dolních Břežan," informoval mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík. Na místě byli i policisté a záchranka. Ta se naštěstí vracela prázdná. Oheň nikoho nezranil.

Přímé škody odhadl mluvčí hasičů na 100 tisíc korun. Stejnou hodnotu svým zásahem podle Holomčíka hasiči uchránili.

vbo, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz