Smrt

Bezdomovce zmlátili a pak upálili! Obviněným školákům hrozí 10 let

Dva nezletilí chlapci podle obžaloby velmi surovým způsobem zmlátili bezdomovce. I když ještě žil, tělo zapálili a pak v klidu odešli domů. Stalo se to loni v září v Ústí nad Labem, státní zástupce teď spis poslal k soudu. Vyšetřování takové brutality otřáslo i zkušenými kriminalisty.

Bezdomovec (45) byl podle kamarádů velmi přátelský a i když toho sám moc neměl, se sháněním jídla prý pomáhal i ostatním. Dva nezletilí kluci s čerstvou občankou ho podle vyšetřovatelů napadli v noci v chatce.

"On byl dvoumetrový chlap, já si myslim, že kdyby byl na nohou, tak by se umlátit nenechal," je přesvědčený kamarád umláceného bezdomovce Jirka.

Podle kriminalistů se napadený muž nemohl bránit, ve chvíli, kdy ho dva chlapci začali mlátit, totiž spal. Útok byl tak brutální, že muže nebylo možné podle obličeje identifikovat.

Související obsah

"Osobně mám za to, že se v jejich případě jednalo o zábavu a o krácení svého volného času," řekl už dříve státní zástupce Jan Veselý. Po vraždě si pak šli chlapci podle vyšetřovatelů v klidu lehnout domů do postele - jako by se nic nestalo. "Svou účast na tomto bagatelizovali a spíše svalovali vinu jeden na druhého. Pokud jde o ostatní skutky, odmítli vypovídat," sdělil Veselý.

Podle kriminalistů už loni v červnu napadli ženu přespávající v garáži dřevěnými násadami a vážně ji poranili na hlavě. Na dalšího bezdomovce pak hodili 10kilový kus betonu. "Co se týče lítosti, tak při vazebních zasedáních mladiství uvedli, že je jejich jednání mrzí, co se týče upřímnosti, tak mám jisté pochybnosti," dodal Veselý.

Kvůli nízkému věku oběma chlapcům hrozí nanejvýš 10 let vězení, pokud by byli dospělí, mohli by jít sedět až na doživotí.

Martin Kočárek/ lud, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz