Hasiči

Hasiče v Praze vybrzdil frajírek v porsche. Policie už ho má

Neuvěřitelně hloupý nápad měl řidič modrého porsche, který v sobotu v Praze vybrzdil hasičskou cisternu. Nejenže sám riskoval život, ale teď ho navíc bude popotahovat policie.

Když se v sobotu pražští hasiči z Holešovic vraceli ze zásahu na svou stanici, nebezpečně je předjel netrpělivý řidič v modrém porsche a zařadil se prudce před ně. Navíc spáchal hned dva přestupky - hasiče řidič předjel protisměrným pruhem a kromě toho přes plnou čáru. "V protisměru v tu chvíli vyjela z vedlejší ulice dodávka, která kvůli manévru řidiče musela úplně zastavit," popsal situaci policejní mluvčí Tomáš Hulan.

"Hasiči na to reagovali krátkým zatroubením. Reakce řidiče ale byla překvapivá - začal cisternu s lidmi a plnou vody vybržďovat," popsal začátek incidentu mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Související obsah

"Nejprve cosi gestikuloval rukou z okénka a pak zpomalil natolik, že oba vozy téměř zastavily. Nicméně vzápětí se rozjel a pomalou jízdou pokračoval až do ulice U Průhonu. Tam svůj manévr zopakoval, avšak tentokrát ho dotáhl do konce," uvedl policejní mluvčí Hulan.

Řidič porsche ohrožoval nejen hasiče, ale neuváženě i sebe, protože čtrnáctitunový kolos naplněný vodou není lehké zastavit a snadno se mohlo stát, že cisterna mohla drahé porsche zdemolovat. I s řidičem uvnitř.

Související obsah

Vybržďující řidič navíc neprojevil příliš mnoho důvtipu, protože všechny výjezdové vozy hasičů jsou vybaveny kamerou. Ta zcela jasně zachytila nejen jeho počínání a nakonec i tvář, ale také registrační značku vozu. "Případ si převzala policie, která se jím dále zabývá," doplnil mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Policie zná i jméno vybržďovače, takže nebude problém ho potrestat. "Řidič se v rámci celé situace dopustil řady přestupků. Prioritně nerespektoval dopravní značení, neboť hasičské auto předjížděl na plné čáře v křižovatce. Navíc svým manévrem omezil jak předjížděné, tak protijedoucí vozidlo," řekl policejní mluvčí Hulan. Ve správním řízení hrozí řidiči pokuta do výše deseti tisíc korun a zákaz řízení motorových vozidel v rozmezí minimálně od půl do jednoho roku.

Vybržďovač mlčí, nechává to na policii

Redakce TN.cz zná identitu muže, který hasiče vybrzdil. Dostal i prostor pro své vyjádření a případnou omluvu, ale nevyužil toho. Vzkázal pouze, že "se nebude vyjadřovat a spoléhá na šetření policie".

Jde o jednačtyřicetiletého podnikatele a profesionálního konzultanta veřejných zakázek a výběrových řízení. Firma, kterou spoluzaložil a ve které působí, o něm uvádí, že "vyniká v nekonvenčním myšlení, nazývání věcí pravými jmény a setrvalém odporu vůči zaběhnutým (ne)pořádkům".

Podívejte se na reportáž:

ČTĚTE TAKÉ:

Máte problémy se zrakem? Můžete být nebezpečný řidič!

VAŠE PŘÍBĚHY: Oslava osmnáctin aneb zběsilá jízda autem!

Daniel Landa se sešel s vandalem, který mu poškrábal auto, a uštědřil mu lekci!

tn.cz / David Garkisch
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz