Zubní kartáček

Na zubním kartáčku mohou být tisíce bakterií! Jak často ho měnit?

Na zubním kartáčku mohou být tisíce bakterií! Jak často ho měnit?
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Zubní kartáček vyžaduje pravidelnou péči a výměnu. V opačném případě vám může uškodit - na jeho povrchu se tvoří tisíce bakterií.

Mnozí lidé si při čištění zubů nevědomky škodí. Může za to zanedbaný zubní kartáček, na kterém se vytvořily bakterie. Uznávaný zubař Mark Burhenne pro Fox News vysvětlil, jak se mají lidé o kartáček starat, aby jim dobře sloužil.

Pravidelná výměna

K péči o zuby patří jedno základní pravidlo - pravidelná výměna kartáčku. Ten by se měl měnit každé tři měsíce. Výjimkou je období, kdy onemocníte infekční chorobou. V tom případě musíte kartáček vyhodit hned, jakmile se uzdravíte. V opačném případě se může nemoc vrátit zpět.

Problémem nejsou jen bakterie

Důvodů, kvůli kterým by každý měl kartáček pravidelně měnit, je více. Vlákna se postupně opotřebovávají, takže vám zuby po jistém čase už dobře nevyčistí.

Může se tedy stát, že i když zubní hygieně věnujete dostatek času, nečistot se nezbavíte a zvýší se riziko zubního kazu. Pokud si zuby čistíte několikrát za den, kartáček vyměňte už po měsíci.

Související obsah

Jak se o kartáček starat

Pokud se chcete bakteriím vyhnout, využijte triky doporučuné zubařem. Vždy ho důkladně omyjte čistou vodou a nechte ho vyschnout.

Pokud používáte pro kartáček pouzdro, nevkládejte ho do něj, dokud není úplně suchý. Postavte ho například do skleněného hrnku.

Vhodné je vlákna občas namočit do ústní vody, nebo je sterilizujte vařící vodou.

has, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz