James Bond

James Bond je po smrti! Rogera Moorea udolala rakovina

James Bond je po smrti! Rogera Moorea udolala rakovina
Zdroj: Profimedia

Rodina devětaosmdesátiletého herce Rogera Moorea oznámila, že představitel Jamese Bonda, který si agenta zahrál v sedmi filmech, je po smrti.

Podle dopisu, který pozůstalí uveřejnili na twitteru, sir Roger Moore zemřel ve Švýcarsku "po krátkém, ale odvážném boji s rakovinou".


Moore zahynul obklopen svými blízkými. Podle nich práce před kamerami a na jevišti starého pána poháněla stále kupředu a dodávala mu energii. Naposledy na veřejnosti vystoupil v Londýně v listopadu 2016.


Související obsah


Mooreovy děti Deborah, Geoffrey a Christian napsali, že budou respektovat otcova přání a v Monaku mu vystrojí soukromý pohřeb.


I když Roger Moore pracoval v televizi i pro UNICEF, zdaleka nejznámější je jako agent Jejího Veličenstva 007 James Bond. Moore představoval Bonda odlehčeného, který nešel daleko pro vtipnou hlášku a nebral se příliš vážně.


Připomeňte si, kolik padouchů Moore v roli Bonda zabil

Agenta s povolením zabíjet poprvé ztvárnil v roce 1973 ve filmu Žít a nechat zemřít a naposledy v roce 1985 ve Vyhlídce na vraždu. To už bylo Mooreovi skoro šedesát a často za něj museli zaskakovat dubléři.


Moore už řadu let nežil vve Velké Británii, pendloval mezi domovy ve Švýcarsku, Monaku a v jižní Francii.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz