Domácí

ČR reaguje na útok v Británii, na velkých akcích přibude policistů

V souvislosti s teroristickým útokem v Manchesteru svolal premiér Bohuslav Sobotka na Úřad vlády České republiky ministra vnitra, policejního prezidenta a zástupce zpravodajských a tajných služeb. Jednali o bezpečnosti v České republice. I když podle nich u nás teroristický útok nehrozí, zvýší se policejní asistence na velkých společenských akcích.

"Česká policie je v rámci národního kontaktního bodu proti terorismu v kontaktu se zahraničními partnery, skutečně v tuto chvíli žádné informace nejsou toho charakteru, že by Česká republika byla v bezprostředním ohrožení terorismem," sdělil policejní prezident Tomáš Tuhý.

I přesto v Česku zůstane vyhlášen první stupeň ohrožení terorismem. Policisté budou nepřetržitě na letištích, nádražích nebo v obchodních centrech.

"Po událostech v Británii česká policie je ve větší míře zastoupena taky policisty z pořádkových jednotek, které se pohybují ve vybraných objektech a budou k dispozici občanům," doplnil Tuhý.

"Chci jednoznačně ujistit občany České republiky, že jsme připraveni velmi rychle reagovat a budeme postupovat tak, abychom lidem zajistili maximální možnou míru bezpečí," uvedl předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Související obsah

Více policistů bude na kulturních akcích, kde se shromáždí hodně lidí. "Stále tady existuje možnost volat na infolinku policie, tato linka slouží právě pořadatelům společenských a kulturních akcí, aby se mohli s policií domluvit na případné konzultaci," vysvětlil ministr vnitra Milan Chovanec.

Nebo můžou pořadatelé kontaktovat nejbližší policejní služebnu. Policisté pomáhají s bezpečností na společenských akcích už téměř rok.
 

tn.cz / TV Nova

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz