Domácí

Děti ubily v Jihlavě plameňáka, ZOO se s rodiči konečně dohodla

Případ tří malých chlapců, kteří na začátku března surově umlátili v jihlavské zoologické zahradě plameňáka, spěje k mimosoudnímu vyrovnání. Rodiče chlapců se domluvili s vedením zahrady na výši splátek za ubité zvíře.

Jsou to už téměř tři měsíce, co trojice chlapců ve věku 5, 6 a 8 let v jihlavské zoologické zahradě bezdůvodně klacky a kameny umlátila a ukopala plameňáka. Rodiče po incidentu slíbili uhradit škodu za ubité zvíře, což je 32 tisíc korun, jenže dlouho se k ničemu neměli.

Až minulý týden pod pohrůžkou žaloby rodiny nabídly splácet dohromady 3 tisíce korun měsíčně. To zahrada odmítla, celá částka by se totiž nestihla splatit ještě v tomto roce a tudíž ani zanést do letošního účetnictví.

"Chtěli bychom jednorázovou splátku nebo alespoň aby to splatili do konce kalendářního roku," uvedla ředitelka jihlavské zoologické zahrady Eliška Kubíková.

Rodiny tak dostaly ultimátum do konce května a teď se obě strany konečně domluvily, celkově budou rodiny dávat téměř 5 tisíc korun měsíčně.

Související obsah

Jsou ústně domluveni, teď už jen dohodu mezi rodiči chlapců a jihlavskou ZOO podepsat, musí se to stihnout do konce května. Pokud se tak nestane, stále nad rodinami visí hrozba žaloby.

V souvislosti s plameňáky v současné době v Jihlavské ZOO řeší ale i mnohem příjemnější problémy. Část z těchto vodních ptáků totiž zrovna vyvádí mladé.
 

tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz