Zahraničí

Egypt vrátil úder! Bombardoval tábory ISIS v Libyi

Egypt vrátil úder! Bombardoval tábory ISIS v Libyi
Zdroj: ČTK

Na páteční krvavý útok na autobus plný koptských křesťanů, při kterém zemřelo nejméně 28 lidí a dalších 22 bylo zraněno, zareagovala egyptská vláda bombardováním pozic ISIS v Libyi. Cílem byly podle egyptského prezidenta Abdul Fattáha Sísího "výcvikové tábory teroristů", uvádí portál BBC.

Páteční útok na koptské křesťany v Egyptě si vyžádal nejméně 28 mrtvých a 22 zraněných. Mezi oběťmi bylo i mnoho dětí. S odvoláním na egyptské ministerstvo zdravotnictví, ministerstvo vnitra a svědky o tom informovaly tiskové agentury. Zatím neznámí útočníci stříleli na vozidla s kopty v provincii Mínja jižně od Káhiry.

Prezident al-Sísí v pátečním projevu v televizi oznámil, že egyptské stíhačky v reakci na střelbu zaútočili na pozice ISIS v Libyi. "Nebudeme váhat zasáhnout teroristické tábory kdekoli," sdělil al-Sísí.

Během televizního projevu také slíbil, že "ochrání své lidi před zlem", uvádí portál BBC. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil, koptští křesťané byli již dříve cílem teroristů ISIS.

Islamisté, jejichž cílem je svržení vlády prezidenta Abdal Fattáha Sísího, znásobili útoky v Egyptě po svržení tehdejšího islamistického prezidenta z nyní zakázaného Muslimského bratrstva Muhammada Mursího v roce 2013. Radikálové koptské křesťany viní z podpory sesazení Mursího.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz