Dítě

Lauře (2) řekli, že má angínu. Teď nemůže téměř chodit ani mluvit!

Lauru (2) ze Šastína ve skalické nemocnici léčili na obyčejnou angínu, teď nemůže téměř chodit ani mluvit. Jak se totiž po několika dnech ukázalo, její diagnóza byla daleko vážnější. Holčičce šlo dokonce o život.

Pobíhala sem a tam, zpívala a smála se, teď nedokáže pořádně ani chodit a mluví jen velmi málo. Rodičům holčičky (2) ze Šastína se obrátil život naruby. Jejich trable přitom začaly obyčejnou angínou děvčátka.

Alespoň o té si lékaři mysleli, že dívenku trápí. Na pohotovost do Skalice ji s bolestmi v krku převezli rodiče začátkem března, lékař tehdy určil diagnózu, nasadil antibiotika a Lauru poslal domů. Netrvalo ale dlouho a holčička dostala vysoké teploty, informují tvnoviny.sk.

Rodiče neváhali, opět dívenku sebrali a chvátali na pohotovost. Tam ale Laura zkolabovala, a skončila tak na jednotce intenzivní péče. Během tří dnů, kdy byla hospitalizována, se její stav začal zlepšovat. Lékařka ustaraným rodičům tehdy povídala, že dcera je stabilizovaná a v pořádku. O pouhé tři hodiny později se jim ale obrátil život vzhůru nohama.

Související obsah

Matka nikdy nezapomene na větu, kterou jí lékaři řekli po telefonu. Lauru převezli v kómatu připojenou na umělou plicní ventilaci do bratislavské nemocnice. Na anesteziologicko-resuscitačním oddělení byla čtyři dny, lékaři jí zjistili krvácení do mozku.

Ačkoli ihned nasadili léčbu, stav dívenky po třech měsících stále není dobrý. Nedokáže téměř udělat krok, příliš mnoho toho nenamluví. Rodiče z jejího stavu viní právě personál skalické nemocnice. Myslí si, že neposkytli Lauře správnou péči, a na postup lékařů ve Skalici proto podali stížnost.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Ráno se probudila s bolestí za krkem. Myslela si, že se špatně vyspala, jenže na nohy se už nepostavila!

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA přesunou malý kontingent vojáků do regionu poblíž Ruska

Americký prezident Joe Biden v pátek večer oznámil, že Washington posílí svou vojenskou přítomnost poblíž Ruska dalšími vojáky, kteří budou brzy přesunuti do zemí východní Evropy. Americký ministr obrany Lloyd Austin na pátečním brífinku řekl, že tyto jednotky budou použity k "posílení bezpečnosti v zemích NATO na východním křídle." Pentagon už dříve avizoval, že asi 8 500 amerických vojáků bylo uvedeno do "zvýšené pohotovosti", aby byli nasazeni ve východní Evropě.

Píše se na Deník.cz