žralok

Boj o život! Kajakář prchal před lidožravým žralokem. VIDEO

Kajakář a potápěč Brian Correiar na vyjížďku do zátoky Monterey v Kalifornii do nejdelší smrti nezapomene. A není divu. Jen málokdy se totiž stane, aby vás napadl velký žralok a vy jste to přežili a mohli o tom vyprávět.

Přesně to se ovšem Correiarovi stalo. V březnu na jeho zářivě červený kajak zaútočil lidožravý žralok bílý. A muž se tak velmi rychle ocitl ve vodě s predátorem.


Zářivá barva loďky ho ovšem možná nakonec zachránila, protože žralok se z nějakého důvodu "věnoval" především kajaku a nevšímal si živé kořisti, která plavala hned vedle.


Correiar se o děsivém zážitku rozpovídal pro National Geographic. Popsal, že nejprve slyšel hlasitou ránu, po níž kajak vyletěl do vzduchu a on z něj napůl vypadl. Když se rozhlédl, uviděl obří tlamu plnou ostrých zubů, jak žvýká zadní část kajaku.


Související obsah


Muž se snažil z místa rychle zmizet, ale žraloka po chvíli loď přestala zajímat. "Bylo to jak v nějakém hororu. Žralok plaval směrem ke mně, pustil kajak z tlamy a pak se potopil, takže jsem vůbec neviděl, kde je," popsal Correiar.


Všechno z břehu natáčel náhodný svědek. Vyděšeného muže nakonec zachránilo to, že kolem zrovna plula jiná loď a posádka ho vytáhla do bezpečí.

pez, TN.cz

K tématu žralok

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz