Alkohol

Další zákazy: V centru Prahy už si nesmíte koupit ani pivo!

Další zákazy: V centru Prahy už si nesmíte koupit ani pivo!
Zdroj: Thinkstockphotos

Českou společností v těchto dnech hýbe protikuřácký zákon a debata o tom, zda na veřejnosti (ne)kouřit je hodně ostrá. Městská část Praha 1 přitom už několik měsíců omezuje prodej alkoholu.

Rada městské části se loni v červenci usnesla, že je potřeba omezit prodej alkoholu, aby na ulicích v centru metropole po večerech nevyřvávali opilci.


Proto všechny večerky nebo samoobsluhy, které sídlí v prostorách vlastněných městskou částí, nesmějí po desáté hodině večer prodávat alkohol. A netýká se to jen lihovin, ale i piva a vína.


Starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký krok obhajuje. Podle něj radnice prodej alkoholu omezila, aby se lidé bydlící na Praze 1 mohli v klidu vyspat.


Související obsah


"Pití alkoholu na veřejnosti je sice zakázáno vyhláškou, ale městská policie to prostě nestíhá uhlídat. A ulice naší městské části jsou plné hlavně mladých turistů, kteří si nakoupí ve večerkách co nejlevnější alkohol a pak ruší noční klid," tvrdí Lomecký.


Vedení Prahy 1 by rádo zákaz prodeje alkoholu v obchodech mezi 22. a 6. hodinou ráno rozšířilo obecně závaznou vyhláškou na celé území Prahy. Zatím neúspěšně.


"Vyhlášku magistrát neschválil s odkazem na svobodu podnikání. Možná i proto, že skupinky hlučných, opilých turistů jsou z 95 procent problémem právě Prahy 1, dalších částí města se tento problém v podstatě netýká," přemítá Lomecký.


Související obsah


Večerní a noční omezení prodeje alkoholu si nicméně starosta chválí. "Určitě to pomohlo a tam, kde se po desáté večer alkohol neprodává, je větší klid," ujišťuje Lomecký. A chce apelovat i na ty, kteří prodávají "ve vlastním" a ne v nájmu města, aby se k omezení prodeje alkoholu také přidali.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz