Nehoda

Řidič přehlédl chodce. Mladík (†23) zemřel, dívka bojuje o život

K vážné nehodě vyráželi ve čtvrtek večer záchranáři v Hranicích na Přerovsku. Řidič osobního auta srazil chodce, kteří přecházeli silnici. Třiadvacetiletý mladík na místě zemřel, dívka bojuje o život v olomoucké fakultní nemocnici.

Řidič octavie jedoucí směrem na Ostravu přehlédl večer několik lidí, kteří přecházeli silnici mimo přechod pro chodce. Dva z nich srazil. Sražený mladík skončil v příkopu, žena skončila zraněná na odstavném pásu u čerpací stanice.

"Zdravotnické operační středisko ZZS Olomouckého kraje přijalo krátce po dvaadvacáté hodině ve čtvrtek 1.6.2017 tísňovou výzvu pro sražené chodce osobním vozidlem v Hranicích. K události ihned vyrazila posádka s lékařem výjezdového stanoviště Hranice," informoval mluvčí olomouckých záchranářů Zdeněk Hošák.

"Posádka po příjezdu u nehody nalezla vážně zraněného třiadvacetiletého mladíka, muž utrpěl mnohočetná zranění, kterým bohužel na místě podlehl. Druhá ze zraněných dvacetiletá dívka, utrpěla poranění v oblasti dolních končetin, po prvotním ošetření, zajištění a celkové imobilizaci byla návazně převezena další posádkou na urgentní příjem Fakultní nemocnice Olomouc," dodal Hošák.

Související obsah

Dechová zkouška ukázala, že řidič před jízdou alkohol nepil. I tak mu ale hrozí obvinění z usmrcení a z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Nehoda

Důležité Události

Píše se na Deník.cz