Nehoda

Na D46 u Prostějova se převrátila cisterna s nebezpečnou látkou!

Krátce po půl sedmé ráno se v sobotu na dálnici D46 mezi Olomoucí a Vyškovem převrátila cisterna. Kvůli nehodě musela být dálnice v obou směrech na téměř 22 hodin uzavřena. Z cisterny totiž vytékala nebezpečná chemikálie. Hasiči na místě zasahovali v dýchacích přístrojích

"Převrátila se tam cisterna, která vezla nebezpečnou chemickou látku. Dálnice je uzavřena v obou směrech, na místě řídí zásah hasiči. Ti sbírají tu látku, pak budou čistit vozovku," řekla po 8. hodině TN.cz policejní mluvčí Ivana Paroulková.

Podle stránek Ředitelství silnic a dálnic Dopravniinfo.cz měl být úsek uzavřen do šestnácti hodin. Jenže odklízení nehody se protahlo až do nedělního rána.


Doprava byla odkláněna přes obec Olšany. Po osmé hodině ráno byla uzavřena také souběžná silnice III. třídy 4353.

Mluvčí hasičů a záchranky Olomouckého kraje Zdeněk Hošák řekl TN.cz, že vzhledem k tomu, že cisterna převážela nebezpečnou hořlavou látku, museli hasiči na místě zasahovat v dýchací technice.

"Aktuálně řešíme přečerpání té látky s dopravcem," řekl TN.cz v půl deváté Hošák. "Řidič, který je cizí státní příslušník, se lehce zranil a byl převezen  zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice," dodal mluvčí Hošák.

Související obsah

Cisternu se hasičům podařilo přečerpat až v noci na neděli. Poté havarované vozidlo vyprostili. Dálnice tak mohla být v ve čtyři ráno zprovozněna, téměř po 22 hodinách od nehody.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz