Pavel Hrůza

Zmizel z Libye před dvěma lety. Rodina věří, že Pavel stále žije

Před více než dvěma lety neznámí ozbrojenci v Libyi unesli Pavla Hrůzu, který pracoval pro nadnárodní ropnou společnost a pod sebou měl stočlenný tým lidí, kteří pro tuto firmu na místě zajišťoval jídlo, pití a praní prádla. Rodina i známí stále věří, že je naživu, přestože o něm nemají žádné informace.

Už více než dva roky o Pavlu Hrůzovi nemají žádné zprávy. Otce tří dětí a dalších osm jeho spolupracovníků unesli v Libyi ozbrojenci - Čech tam pracoval pro nadnárodní ropnou společnost. Rodina a známí jsou zoufalí. Stále věří, že je Pavel naživu.

Nové informace o osudu Pavla Hrůzy zatím nepřicházejí. Únosci se podle všeho stále neozvali. Nic neví ani ministerstvo zahraničí, ani rodina žijící ve Velkém Meziříčí.

Po Pavlu Hrůzovi pátrá i Interpol. To, že se únosci zatím neozývají, ale ještě podle odborníků nutně nemusí znamenat, že je jejich vězeň po smrti. O výkupné se mohou přihlásit i po několika letech.

Související obsah

Radikálové už pár týdnů po únosu propustili dva Bangladéšany a jednoho muže z Ghany, které zajali spolu s Hrůzou. Další dva - Srba a Rakušana, pomohla na začátku loňského roku osvobodit česká tajná služba. Zajatci z Evropy mívají pro únosce větší cenu.

Třeba za v Pákistánu unesené Češky Hanu Humpálovou a Antonii Chrásteckou zaplatila Česká republika podle prezidenta Zemana zhruba 145 milionů korun. Únosci je propustili po dvou letech.

pez, David Pik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz