Přepadení

Lupič směnárnici nejdřív mlátil, pak objímal. Ujel na kole

Policisté pátrají po muži, který přepadl směnárnici v pražské tržnici Sapa. Téměř deset minut se ji snažil spoutat a dal jí i několik ran pěstí.

Když mu žena nakonec peníze vydala, tak ji začal naopak konejšit a uklidňovat. Podle kriminalistů měl velké štěstí, že ho nechytili prodejci z okolních obchodů.

Kamera lupiče zachytila ještě před přepadením. Po Sapě se procházel s dámským kolem, zřejmě tipoval vhodný cíl. Rozhodl se pro směnárnu.

Pro směnárnici začaly chvíle strachu, nejistoty a boje s lupičem. Ten se jí snažil přelepit ústa a svázat ruce páskou, moc mu to ale nešlo. Několikrát ženu uhodil. Po několika minutách zápasu ji dotáhl ke kase.

Když konečně dostal peníze, lupičovo chování se najednou úplně změnilo. Vzlykající ženu několikrát objal a skoro by se chtělo říct až láskyplně pohladil po vlasech. Dokonce se ji i pokusil políbit.

Související obsah

S několika tisícovkami pak nasedl na své dámské kolo a ujel z tržnice. Teď po něm policisté pátrají. Pokud ho znáte nebo víte, kde je, volejte na linku 158.

Areál tržnice přezdívané Malá Hanoj, to je spleť několika stovek obchodů. Takováto loupež je tu ale podle kriminalistů něco naprosto výjimečného. Lupiči tuší, že kdyby se dostali do rukou rozzuřeným obchodníkům, asi by dobře nedopadli. Tenhle to neřešil a směnárnu klidně přepadl hodinu po poledni. Měl štěstí.

Muž mluvil velmi hlubokým hlasem rusky. To se někdy snaží lupiči předstírat, aby ztížili pátrání. V tomto případě ale podle policistů o cizince zřejmě opravdu půjde.

pez, Ondřej Špalek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz