Dítě

Od jakého věku má dítě spát samo v pokoji? Má to dobrý důvod

Od jakého věku má dítě spát samo v pokoji? Má to dobrý důvod
Zdroj: Profimedia

Rodiče se v prvních měsících po porodu prostě nevyspí. Každých pár hodin vstávají, aby utišili své plačící miminko. Podle odborníků však existuje jednoduché řešení. Dítě přesuňte do vlastního pokoje už v šesti měsících. Tady jsou důvody.

Jak dlouho by mělo dítě spát v ložnici? Rodiče se na odpovědi neshodnou, američtí vědci ale mají jasno - miminko byste měli nechat spát samotné už v půl roce. Důvodem je lepší zdraví a spánek, ať už vaše či vašeho potomka. Píše o tom britský portál The Sun.

Odborníci z Pennsylvánské univerzity podložili svou teorii dlouhodobou studií. Děti, které zůstaly s rodiči v místnosti déle než 6 měsíců, spaly průměrně o 45 minut méně. Nedostatek spánku u malého dítěte přitom může zvýšit riziko obezity i záchvatů.

Profesor a pediatr Ian Paul uvedl, že většina rodičů se obává syndromu náhlého úmrtí kojence. To ale hrozí právě do šesti měsíců věku, poté už podle lékařů není žádný důvod k obavám. Dodal, že starší dítě už by mělo mít vlastní pokoj.

"Mnozí odborníci doporučují spát s dítětem v ložnici do jednoho roku, aby dítě nepociťovalo úzkost z odloučení. To už je ale pozdě měnit místo, kde spí. Tak dlouhé čekání může mít naopak negativní vliv na kvalitu spánku kojence a rodičů - v krátkodobém i dlouhodobém horizontu," uvedl Paul.

Související obsah

Tým odborníků zkoumal 279 maminek a jejich děti. Ptali se na to, jak dlouho a kde spí, kolikrát v noci se budí, kolikrát v noci ho krmí a jak se ve spánku chová. Poté jejich spánek monitorovali a na základě výsledků zveřejnili vzorce.

V deseti měsících měly děti, které od půl roku spaly ve svém pokoji, o 45 minut delší spánek. Po dalších pěti měsících se rozdíl ještě zvýšil, děti ve vlastním pokoji spaly i o 1 hodinu a 40 minut déle.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Máte své dítě v přátelích na facebooku? Ihned si ho odeberte!

Proč matky téměř vždy nosí své děti na levé straně těla? Důvod je opravdu překvapivý!

10 zlozvyků, kterými denně UBLIŽUJETE svému dítěti

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz