Filharmonie Brno

V Brně létal klavír vzduchem. Filharmonici pak hráli na stavbě

Nad Brnem se dnes vznášel klavír. Přesněji - nad staveništěm nového koncertního sálu. Když ho jeřáb snesl na dno stavební jámy, zahráli hudebníci známou Ježkovu skladbu. Orchestr tak po svém podpořil výstavbu sálu.

Takové záběry jen tak neuvidíte. Nad staveništěm Janáčkova kulturního centra se dnes vznášel klavír. Než se ale dostal na dno stavební jámy, byly to hotové manévry. Jakmile bylo křídlo na betonu, hned ho začali chystat pro klavíristu, aby si mohl nástroj vyzkoušet. "Příjemné překvapení je, že je tu velmi dobrá akustika," pochvaloval si Igor Ardašev, sólista Filharmonie Brno.

Související obsah

Na koncertě na dně stavební jámy zahrálo celkem třicet hudebníků brněnské filharmonie. Hudebníci chtěli tímto neobvyklým způsobem podpořit výstavbu nového koncertního sálu. V něm si ale zahrají nejdřív za tři roky. Už dnes je ovšem nadšené publikum ocenilo velkým potleskem.
 

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Filharmonie Brno

Důležité Události

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Krátká zpráva

Kvůli těžbě v dolu Turow zaplatí Poláci 500 tisíc eur denně

Polsko bude muset kvůli Turowu platit penále 500 tisíc eur denně. Soudní dvůr EU tak vyhověl české stížnosti. Hnědouhelný důl, který měla polská vláda podle EU dávno zavřít, stále funguje kousek od českých hranic. Polská strana nerespektovala předběžné rozhodnutí o přerušení těžby z května. Vyplývá to z tiskové zprávy soudu.

Píše se na Deník.cz