Tělo

Další oběť teroru v Londýně? Z Temže vytáhli mužské tělo!

Další oběť teroru v Londýně? Z Temže vytáhli mužské tělo!
Zdroj: ČTK

Britská policie objevila v řece Temži mužské tělo. Zřejmě jde o oběť sobotního teroristického útoku. Podle zpravodajského portálu BBC je mrtvým 45letý Francouz Xavier Thomas.

Policisté pokračují v hledání a identifikaci obětí sobotního teroristického útoku. Pátrali také po Xavieru Thomasovi, kterého svědci naposledy zahlédli před teroristickým útokem na londýnském mostě.

Speciální jednotka potápěčů vyzvedla v úterý 6. června večer z Temže mužské tělo. Londýnská policie o tom informovala ve středu dopoledne s tím, že jde nejspíš o 45letého Francouze. Čeká se však na výsledky testů a formální identifikaci.

Xavier byl na mostě s přítelkyní, která leží ve vážném stavu v nemocnici. Kromě policie po něm na sociálních sítích pátrali také příbuzní, které už Scotland Yard o nálezu těla zpravil.

Londýnský teror má sedm obětí, policisté už identifikovali pět z nich. Naposledy se potvrdila smrt australské chůvy Sary, kterou rodina od útoku postrádala. Teroristé zabili také sestřičku Kirsty, která na mostě pomáhala zraněným. Příběhy obětí čtěte zde.

Související obsah

Trojice útočníků najela v sobotu krátce po 22. hodině vysokou rychlostí dodávkou do lidí na mostě přes Temži, poté zamířila do nedaleké čtvrti Borough Market. Tam zaútočila na lidi noži. Sedm z nich zabila, dalších 48 zranila.

Policie atentátníky za osm minut po ohlášení incidentu zastřelila. V Londýně podle vyšetřovatelů zabíjel 27letý Khuram Shazad Butt, který měl britské občanství, ale pocházel z Pákistánu. V minulosti byl v hledáčku tajných služeb. Druhým útočníkem byl Rachid Redouane, třetím Ital marockého původu Youssef Zaghba. Více čtěte zde.

Podívejte se na reportáž TV Nova o útočnících:

epa, TN.cz

K tématu Tělo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz