Terorista

Zpověď teroristovy ženy: "Po svatbě nastalo peklo! Zničil mě!"

Zpověď teroristovy ženy: "Po svatbě nastalo peklo! Zničil mě!"
Zdroj: facebook

Žena, která se vdala za teroristu z Londýna, promluvila. Tvrdí, že se z něj po svatbě stal maniak, který ji bil, zamykal a chtěl, aby nosila hidžáb. Také zakazoval dceři dívat se na televizi a tancovat. Manželku zřejmě využil, aby mohl zůstat v Británii poté, co mu úřady zamítly azyl.

Charisse O'Learyová byla o osm let starší a měla dlouholetého přítele, přesto se do 30letého Rachida Redouanea v roce 2010 zamilovala. Po dvou letech se dvojice vzala, svatbu měli v irském Dublinu, odkud Charisse pocházela.

Měli tradiční islámskou svatbu, po které následoval obřad na radnici. Redouane sa ale brzy vrátil do rodného Maroka, kde zůstal 17 měsíců a radikalizoval se. Po návratu do Irska se podle manželky staly jeho názory "extrémními".

O problematickém vztahu promluvila Charissina kamarádka. "Chtěli jsme se sejít v kavárně, ale ona mi zavolala a řekla, že nemůže," prozradila přítelkyně pro britský portál Mirror s tím, že Rachid Charisse nepustil ven. Svou ženu prý bil a kopal, několikrát dokonce na veřejnosti.

Související obsah

"Nechtěl, aby pila nebo kouřila, chtěl, aby nosila hidžáb, chtěl tradiční muslimskou ženu. Charisse ale taková nebyla. Byla zábavná, společenská, ráda se bavila. Byla to blondýna, typická holka ze Západu. Když si dala sklenku vína, hodil flaškou o zeď," dodala kamarádka.

Charisse se jí po několika měsících s Rachidem svěřila, že se cítí jako ve vězení. Nemohla jíst normální jídlo, nemohla se bavit, manžel ji stále mlátil. "Cítím se, jako bych se kvůli němu vzdala všeho pro nic. Zničil mi život, trpím depresemi, bojím se," řekla Charisse podle portálu The Sun.

Redouan ji podle všeho využil. Díky svatbě získal právo na pobyt v Evropské unii, s nímž mohl žít i v Británii. Po pěti letech začali manželé žít odděleně, 17měsíční dceru Aminu měli ve střídavé péči. S holčičkou se jen tři hodiny před útokem přišel Rachid do Charissina bytu rozloučit.

Související obsah

Trojice útočníků najela v sobotu krátce po 22. hodině dodávkou do lidí na mostě přes Temži, poté zamířila do nedaleké čtvrti Borough Market. Tam zaútočila na lidi noži. Sedm z nich zabila, dalších 48 zranila. Policie atentátníky za osm minut po ohlášení incidentu zastřelila.

V Londýně podle vyšetřovatelů kromě Rachida Redouanea zabíjel i 27letý Khuram Shazad Butt, který měl britské občanství, ale pocházel z Pákistánu. V minulosti byl v hledáčku tajných služeb. Třetím útočníkem byl Ital marockého původu Youssef Zaghba. Více čtěte zde.


Podívejte se na reportáž TV Nova o identifikaci útočníků:

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz