Mnichov

Útok v Mnichově: Střelec zasáhl policistku do hlavy, 4 zranění!

V metru v Mnichově začal v úterý dopoledne někdo střílet. Útočník vážně zranil policistku, kterou měl střelit z bezprostřední blízkosti. Podle policie jsou zraněni ještě další tři lidé - včetně pachatele, kterého policie zadržela.

Neznámý pachatel si ke svému útoku vybral stanici Ünterfohring v Mnichově. Podle svědka, kterého citoval německý portál Bild, ukradl útočník policistce pistoli a střelil ji do hlavy z bezprostřední blízkosti.

Zdroj: tn.cz/ google Maps

Zbraň měl pachatel vytrhnout policistce, když na nástupišti probíhala rutinní kontrola dokladů. Podle místních médií jsou zraněni nejméně další tři lidé. Není však jasné, jak jejich zranění vznikla - jestli je útočník postřelil, nebo se uhodili při panickém útěku, ani jak jsou vážná.

Muž se prý také pokoušel jednoho policistu srazit na koleje před přijíždějící vlak. Policisté muže zadrželi, podle portálu Daily Mail byl postřelen a lehce zraněn. "Situaci máme pod kontrolou, žádné nebezpečí už nehrozí," informovala policie na twitteru.

Podle vyjádření policie nejspíše nešlo o teroristický čin. "Jde o muže, který jednal sám a z osobních důvodů. Není tu politická nebo náboženská motivace," řekl v televizi mluvčí mnichovské policie Marcus da Gloria Martins.

Související obsah

Nad oblastí létaly policejní vrtulníky a v okolí stále hlídkují ozbrojení policisté. Stanice metra zůstává uzavřena, kriminalisté na místě zajišťují stopy a incident vyšetřují.

Loni v květnu útočník na jiném nádraží příměstských vlaků u bavorské metropole, v Grafingu, nožem zabil jednoho člověka a další tři pobodal. Duševně nemocný 27letý muž není trestně odpovědný.

hru, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz