Domácí

Mladík nabádal přítelkyni, aby se zabila. Teď půjde do vězení

Brněnský krajský soud o jeden rok zvýšil trest mladému muži, který nabádal svou přítelkyni k sebevraždě. Ve vězení stráví tři a půl roku. Mladík požadoval po své tehdejší partnerce, aby se otrávila.

Rok navíc ve vězení dostal Daniel Moravec (20) za zneužití platební karty. Peníze z cizího účtu přitom neoprávněně vybral jen 6 dní po nepravomocném rozsudku okresního soudu, od kterého dostal před více než rokem podmínku za to, že donesl své přítelkyni (16) 19 tablet léku proti chřipce a donutil ji, aby je spolykala.

Chtěl, aby se otrávila. Prý z nešťastné lásky a hlavně proto, že se denně nemohli vídat. "To bylo z lásky, se to prostě stalo, nechci k tomu nechci říkat," řekl TV Nova obžalovaný mladík.

Mladý pár se seznámil v psychiatrické léčebně. Moravec chtěl, aby dívka spáchala sebevraždu a on by to stejné prý poté také udělal. Dívka poslechla, v bezvědomí ji našli na záchodě psychiatrického oddělení, přivolaným lékařům se ji naštěstí podařilo zachránit.

Od okresního soudu Moravec odešel s podmínkou na 5 let. Státní zástupce se ale proti tomuto rozsudku odvolal a krajský soud mu dal za pravdu a poslal Moravce nejprve na 2 a půl roku do vězení, po jeho dalším deliktu se zneužitím platební karty mu tento trest ještě o rok prodloužil.

Související obsah

Mladík si sice ještě proti tomuto rozsudku může podat dovolání k nejvyššímu soudu, ale to už nemá na nástup do vězení odkladný účinek.

tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz