Chodci

Popeláři srazili při nehodách dvě chodkyně, obě na místě zemřely

Smrtí skončila ve čtvrtek ráno v Plzni vážná nehoda popelářského auta. Kuka vůz tu u katastrálního úřadu při jízdě srazil starší chodkyni. Ta střet s nákladním kolosem nepřežila. Podobná nehoda se navíc stala i na Českolipsku.

"Popelářský vůz šestašedesátiletou chodkyni srazil v Radobyčické ulici u katastrálního úřadu. Nebylo to při couvání, ale v momentě, kdy popeláři jeli vpřed," řekl TN.cz před osmou hodinou ráno mluvčí plzeňské záchranky Martin Brejcha.


Doplnil, že sražená chodkyně utrpěla velmi vážná zranění, takže přivolaná lékařka už mohla pouze konstatovat smrt. Okolnosti smrtelné nehody vyšetřuje policie.


Související obsah


Mluvčí policie Hana Štefflová uvedla, že čtyřiatřicetiletý řidič popelářského vozu se podrobil dechové zkoušce, která alkohol neprokázala.


Skoro navlas stejná nehoda se ve čtvrtek ráno odehrála i v Jablonném v Podještědí na Českolipsku. Tady popelářský vůz srazil čtyřiasedmdesátiletou seniorku. I ona zemřela na místě.


I tady policisté dávali řidiči kuka vozu dýchnout, provedli i test na drogy. Oba ale byly negativní. Jediným rozdílem mezi oběma nehodami je to, že žena sražená v Jablonném skončila pod koly, když nákladní vůz couval, zatímco oběť nehody v Plzni smetl popelářský vůz jedoucí vpřed.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz