Cestujeme bezpečně

To u nás nemáme! Do nejlepších aquaparků dojedete i z Česka

To u nás nemáme! Do nejlepších aquaparků dojedete i z Česka
Zdroj: oficiální zdroj

Pokud jsou vám české aquaparky malé, nic vám nebráním v tom, abyste si zajeli do zahraničí. V okolních státech najdete takové, o kterých se vám u nás ani nesnilo. Třeba v německém Tropical Island můžete přenocovat přímo na pláži. A dojedete tam v pohodě autem.

Vybrali jsme pro vás ty nejlepší aquaparky v okolních státech, včetně přibližných cen vstupného.

Slovensko

Tatralandia Liptovský Mikuláš

Během letní sezóny je k dispozici 14 bazénů s mořskou, termální i čirou vodou. Zábavu si užijete díky 26 tobogánům a skluzavkám i atrakcím ve Funparku. Pod průhlednou střechou celoročního Tropical Paradise se skryjete v případě nepříznivého počasí, kde teplota vody ani vzduchu neklesá pod 30 stupňů. Během celého roku je v provozu 6 tobogánů , 9 bazénů, využít můžete Keltský saunový svět, masáže a zábaly.

Thermal Park Bešeňová

V areálu je celkem 8 venkovních bazénů s geotermální vodou. Celkem 5 bazénů je relaxačních s různými vodními atrakcemi jako například podvodní lavice a lehátka po okrajích bazénů, vodní trysky, vodní hřib, vodní číše atd. Další 4 bazény jsou venkovní. Na své si přijdou i fanoušci adrenalinu. Najdete zde 30metrovou tobogánovou věž s panoramatickou vyhlídkou a šesti tobogány s celkovou délkou více než 1 km, včetně nejdelšího tobogánu na Slovensku a tobogánu se speciálními zvukovými a světelnými efekty.

Související obsah

Německo

Tropical Islands

Velkolepý aquapark Tropical Islands můžete navštívit v Německu v Brandu asi 60 km jihovýchodně od Berlína. Aquapark Tropical Islands pojme přes 6600 lidí najednou a zábava tu může trvat věčně. Nikdy se tu totiž nezavírá! Přespat zde můžete v chatkách, stanech nebo na lehátku přímo na pláži.

Komplex Tropical Islands je vybudován v obrovské hale, která je přeměněna v tropický park s pralesem, písečnými plážemi, lagunou a mořem (velký bazén), vodopády, vířívkami, saunami, tobogány a dalšími atrakcemi. Najdete zde nejvyšší tobogán v Německu, měří 25 metrů a můžete na něm dosáhnout rychlosti až 70 km/h.

Therme Erding

Je to největší termální aquapark v Evropě, leží jen asi 30 minut severovýchodně od Mnichova. Vodní park Galaxy je zakryt 25 metrů vysokou kupolí, která se dá v letních měsících částečně otevřít. Najdete tady dvacet různých tobogánů, jeden z nejdelších v Evropě měří 360 metrů! Skluzavky jsou rozděleny do tří skupin podle obtížnosti. Pro dospělé je nachystán saunový svět, možnost masáží nebo bazény pod palmami.

AquaMagis

Velké množství atrakcí na vás čeká v AquaMagic ve městě Plettenberg. Na jednom z nejprudších tobogánů vás z výšky spustí dolů, abyste následně vyjeli do stejné výšky, ze které jste naskakovali. Objedete elipsu a pokračujete dál! Z dalšího zase vystřelíte a poletíte nejméně šest metrů vzduchem. Nechybí relaxační bazény, slaná jeskyně, sauny či amazonská sprcha. Pro děti je připravena pirátská loď nebo dobrodružný bazén.

Maďarsko

Aquaworld Budapešť

Ve vodním areálu aquaparku Aquaworld Budapešť je pro Vás připraveno celkem 17 bazénů, z nichž je 15 s celoročním provozem, je zde 11 tobogánů a skluzavek od těch jednodušších až po obří tobogany, na kterých se startuje ze 17metrové výšky. S velkou pečlivostí jsou připraveny atrakce pro děti - v areálu aquaparku je pro nejmenší děti vybudován dětský bazén se skluzavkami a atrakcemi, je zde i dětský koutek. Pro dospělé je k dispozici saunový svět s orientální atmosférou, pro odvážné lekce surfování na umělé vlně, plavecký bazén, vířivky.

Související obsah

Polsko

Vodní park Krakow

Vodní park Krakow je největším krytým aquaparkem v Polsku a zároveň patří k největším zařízením v Evropě. Hlavními atrakcemi aquaparku jsou rekreační bazén s celkem osmi tobogány a skluzavkami. Nejdelší tobogán měří 202 m. Ve vodním parku najdete také divokou řeku, masážní lůžka, vlnový bazén, který dokáže až 1,5 m výšku vln. Pamatují zde také na děti s několika velmi zajímavými brouzdališti a atrakcemi, z nichž jedna z nich je pirátský ostrov. V saunovém světě najdete celkem 4 sauny.

Aquapark Wroclaw

Hlavními atrakcemi aquaparku jsou rekreační zóna s vnitřním a venkovním bazénem, se sedmi tobogány a skluzavkami, pomalou řekou, vlnovým bazénem, částí určenou dětem a 25 metrů dlouhým sportovním bazénem s osmi dráhami. V další části aquaparku je možno využít wellness centrum se saunami a masážemi, včetně venkovní finské sauny. Součástí aquaparku je také rozlehlé fitness centrum.

Související obsah

Rakousko

Wörgler WasserWelt

Vodní park Wörgler WasserWelt vás zahrne množstvím vodních atrakcí v příjemném prostředí, umožní regeneraci těla i duše v saunovém světě a nabídne i slanou koupel v bazénu Isla Sola, který je naplněn solí z Mrtvého moře. Adrenalinovou atrakcí, která vám bezpochyby zvýší tep, je sjezd tobogánem L2 s dvojitým loopingem a délkou 129 m. Z výšky 25 m padáte 14 m volným pádem s maximální rychlostí až 65km/h.

Pro sportovní plavání je k dispozici 25 m dlouhý bazén, relaxovat můžete na perličkových lůžkách ve vnitřním, nebo venkovním bazénu s teplotou 32°C. Nejen děti bude bavit jízda některým ze tří tobogánů a pro ty nejmenší je připraven bazén s pirátskou lodí a mini club.

Laa an der Thaya

Obří aquapark poblíž českých hranic se nachází u městečka Laa an der Thaya. Leží hned za hraničním přechodem Hevlín. Najdete zde množství vodních a relaxačních atrakcí, voda v bazénech má teplotu až 36 stupňů, rozkládají se na ploše dva tisíce čtverečních metrů. Kromě atrakcí je k dispozici zkrášlovací studio, sauna či ledový svět. Nechybí ani odpočinkové vodní postele či vířivky.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz