Domácí

Pachatel naházel psům v útulku nebezpečné návnady plné vrutů!

Do útulku v Krásném Lese na Frýdlantsku někdo oknem hodil mezi zvířata několik kusů salámu, které napěchoval připínáčky a vruty. Případem se už zabývá policie. Útoky na zvířata v útulcích jsou velmi vzácné, daleko častěji se otrávené nebo zraňující návnady objevují na městských trávnících.

Je možné, že právě štěkot psů někoho vytočil natolik, že se rozhodl, vyřídit si to přímo se zvířaty. Salám nakrájel na kousky a vyrobil si z něj zraňující návnady. Ty našel při dopoledním krmení pan Sochor, který je zaměstnancem útulku.

"Přes rukavici jsem cítil, že tam je připínáček. Bylo by to nevhodný být do televize sprostý, ale jako lidi jsou hovada," ulevil si Sochor. Neznámý člověk přišel ke zdi útulku a oknem dovnitř vhodil kousky salámu nacpané hřebíky a připínáky. Zvířata měla obrovské štěstí, že návnady nedopadly k nim do kotce.

"Cizí tělesa jako hřebíky jsou velmi nebezpečná. Mohou vést až k úhynu zvířete. Pokud poraní jícen, nejčastěji však poškodí žaludek i střevo, tak může dojít i k perforaci a následně k sepsi, tzn. otravě organizmu.

Související obsah

Případ už vyšetřuje policie. "Někdo chtěl těm psům ublížit. No tak pejsků je tu 40. Asi se tady někomu nelíbíme. Tohle se nám ještě nestalo," uvedla majitelka útulku Kateřina Vojáčková. Útoky na útulky jsou vzácné. Například před 4 lety v Kletečné na Pelhřimovsku nějaký šílenec panu Váňovi zabil ročního jelena a dvě březí laně.

V útulku v Krásném Lese teď šetří na kamerový systém. Věří, že útoky ustanou a policie a soud pachatele potrestají.
 

tn.cz / TV Nova

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz