Velbloud

V Brně se radují! Velbloudí kluk a bizoní holka baví návštěvníky zoo

V Brně se radují! Velbloudí kluk a bizoní holka baví návštěvníky zoo
Zdroj: Zoo Brno

Návštěvníci brněnské zooologické zahrady se mohou těšit na nový přírůstek ve výběhu velbloudů, před pár dny se totiž dvouhrbé mamince Belle narodilo první velbloudí mládě. A život objevuje i nově narozená bizoní slečna, kterou je možné vidět u Indiánské vesnice.

Zoologická zahrada v Brně se raduje hned z několika nových zvířecích přírůstků najednou. K velbloudí slečně Valerii, která se narodila na konci dubna, přibyl nový klučičí "parťák". Mládě velblouda dvouhrbého (Camelus bactrianus) už zvědavě obhlíží terén.

"Malé velbloudě se má čile k světu a návštěvníci ho uvidí v expozici spolu se zbytkem stáda," sdělila mluvčí zoo Gabriela Tomíčková s tím, že návštěvníci mají skvělou příležitost si mládě prohlédnout, protože je v bezbariérovém výběhu, takže ho od zvědavých diváků nedělí žádný plot.

Související obsah

Ale to není jediné mládě, které mohou návštěvníci obdivovat. "K dalším přírůstkům brněnské zoo patří bizon americký (Bison bison). Malá slečna se narodila samici Satině, otcem je samec Gemini," dodala Tomíčková.

Brněnská zoo má v současné době celkem 6 bizonů, dva samce a čtyři samice. Návštěvníci můžou tato majestátná zvířata vidět u Indiánské vesnice.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz