Vratislav Mynář

Část Hradu je uzavřena, kancléř Mynář tam slaví narozeniny

Část Jižních zahrad na Pražském hradě je dnes celý den pro veřejnost uzavřena. Důvodem jsou oslavy padesátých narozenin kancléře prezidenta Vratislava Mynáře. Přípravy na oslavy jsou v plném proudu.

Vratislav Mynář s Hradem uzavřel na pronájem Jižních zahrad smlouvu, podle které zaplatí Pražskému hradu za pronájem 180 tisíc, na dalších 120 tisíc má vyjít samotná oslava. Pozváno je na 200 lidí.

Autobus s obyvateli Osvětiman, odkud Mynář pochází, prý tentokrát vypraven nebude. Dříve takto Mynář pozval na speciální soukromou prohlídku prostor Pražského hradu, které jinak nejsou přístupné veřejnosti, příznivce Strany práv občanů z Osvětiman.

V minulosti oslavil své narozeniny v prostorách Hradu i poradce prezidenta Zemana Martin Nejedlý, který si pronajal Královskou zahradu a Letohrádek královny Anny – prostory, které k podobným účelům nikdy dříve využity nebyly.

Během působení předchozích prezidentů přitom žádný ze zaměstnanců hradní kanceláře nevyužíval prostory Pražského hradu ke svým soukromým oslavám, podle odborníků se to ani kvůli reprezentaci Hradu nedoporučuje.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz