Cestujeme bezpečně

Bojíte se terorismu na dovolené? Víme, kde se proti němu pojistit!

Bojíte se terorismu na dovolené? Víme, kde se proti němu pojistit!
Zdroj: Profimedia

Jedním z kritérií, podle kterých si Češi vybírají dovolenou, je i bezpečnost destinace. I proto v minulých letech trochu zanevřeli na severoafrická letoviska, jako je Egypt nebo Tunisko. Letos je ale všechno jinak. Proti terorismu se navíc dá pojistit.

Čechy opustil strach z terorismu, severní Afrika se znovu stává lákavou prázdninovou destinací. "Po předchozích dvou letech, ve kterých se turisté destinacím v muslimských zemích striktně vyhýbali, nyní sledujeme v jejich preferencích velké změny," říká Zbyněk Laisek, majitel firmy Porovnej24.cz.

Zatímco v roce 2015 a 2016 se v první desítce navštívených zemí umístily pouze evropské země v čele s Chorvatskem, letos se do nejoblíbenější desítky dostávají i Egypt a Tunisko.

Důvodem je, že teroristických útoků v těchto zemích za poslední měsíce výrazně ubylo a také ministerstvo zahraniční uklidňuje, že pobyt v hotelových resortech těchto států nepředstavuje pro turisty bezpečnostní riziko. Egypt a Tunisko jsou rovněž oblíbené díky svým klimatickým podmínkám, zaručujícím slunečné počasí po celé léto.

Související obsah

"Číslem jedna bude letos opět Chorvatsko následované jihovýchodními destinacemi, jako jsou Řecko a Bulharsko. Velký zájem bývá každoročně i o sousední Slovensko," odhaduje Laisek. Tvrdí však, že Egypt a Tunisko by se letos mohly umístit na šesté až desáté příčce oblíbenosti. Minulý rok podíl dovolených v těchto krajích nedosáhl ani 2 % z celkového množství sjednávaného cestovního pojištění.

Jak se k cestování do krajin, kde potenciálně hrozí teroristický útok, staví pojišťovny? Samotné riziko úmrtí při teroristickém útoku je velmi nízké, člověku však hrozí zranění například při útěku z místa činu či ztráta peněz vlivem zrušení letu či zájezdu. Riziko teroristického útoku kryjí tyto společnosti:

Nejvyšší krytí poskytují pojišťovny Direct a Union, které nabízí neomezené krytí léčebných výloh. Direct navíc jako jediná na trhu zajišťuje pojištění storno poplatků v důsledku zrušení či přerušení cesty vlivem teroristického útoku. Naopak ve výlukách mají teroristický útok pojišťovny Kooperativa a Slavia.

mom, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz