Stezka v oblacích

Přibude nová adrenalinová stezka oblaky! Která je v Česku nejlepší?

Přibude nová adrenalinová stezka oblaky! Která je v Česku nejlepší?
Zdroj: oficiální zdroj

Abyste se dostali nad koruny stromů, nemusíte namáhavě šlapat do schodů na rozhlednách nebo platit za drahé vyhlídkové lety. V Česku existují úžasné stezky, díky kterým vystoupáte do výšky přes 50 metrů. V červenci navíc přibude zbrusu nová. Která je nejlepší?

Stezka korunami stromů Lipno

Stezka korunami stromů na vrchu Kramolín u Lipna nad Vltavou je první stezkou svého druhu v Česku. Součástí stezky jsou naučné prvky, které obohatí a rozšíří znalosti v oblasti přírody, její ochrany a funkce lesa. Připraveny jsou tři zážitkové stanice s lanovými prvky, které jsou umístěny ve výšce 24 metrů.

Stezka, která měří 675 metrů, je zakončena 40metrovou devítihrannou vyhlídkovou věží. Z věže vede jeden z nejdelších suchých tobogánů v České republice, je dlouhý celkem 52 metrů. Z vrcholu se nabízí ohromující výhled na Lipenské jezero, šumavskou přírodu, Novohradské hory a dokonce vrcholky rakouských Alp.

Ke stezce se dopravíte lanovkou, Stezkabusem, po turistické trase či na kole. Cestu dolů si můžete zpestřit jízdou na terénní koloběžce, kterou si nahoře půjčíte a dole vrátíte.

Během prázdnin je stezka otevřena od 9:30 do 19 hodin. Každé úterý si navíc můžete atrakci užít v noci, kdy je otevírací doba prodloužena do 23 hodin a je celá osvětlená. Dospělý za lístek zaplatí 210 korun, dítě 180 korun. Sjezd na tobogánu vás vyjde na 60 korun.

Stezka v oblacích

Poblíž horské chaty Slaměnka na Dolní Moravě najdete ve výšce 1116 metrů and mořem Stezku v oblacích. Nahoru se dostanete lanovkou, pěšky nebo na kole. Stavba je vysoká celkem 55 metrů.

Pro milovníky dobrodružství je na stezce připraveno několik adrenalinových atrakcí, jako je odpočinková síť, tzv. kapka, 50metrový tobogán s okénky či rukáv. Rukáv je atrakce tvořená hustou sítí určená k prolezení z jednoho patra lávky do druhého. Kapka se nachází na samém vrcholu stezky ve výšce 50 metrů - na síť si můžete stoupnout a vidíte dolů.

Ze samého vrcholu stezky se naskýtají výhledy na celý masiv Králického Sněžníku s údolím řeky Moravy, dohlédnete až na hlavní hřeben Jeseníků, Suchý vrch i Krkonoše. Pod stezkou můžete relaxovat na dřevěných lehátkách.

Dospělý zaplatí za vstup 200 korun, děti 120 korun. Jedna jízda na tobogánu stojí 50 korun, když si jich koupíte pět, zaplatíte 200. Otevřeno je každý den od 9 do 18 hodin.

Související obsah

Stezka korunami stromů Krkonoše

Už na začátku července ke dvě starším sourozencům přibude Stezka korunami stromů v Krkonoších. Vyrostla nedaleko Janských Lázní na úpatí Černé hory, návštěvníkům se otevře 2. července a celkem měří 1300 metrů.

Věž vysoká 45 metrů nabídne výhled na celé Krkonoše. Během cesty se děti mohou těšit na tři naučné zastávky a tři zábavní stanice, odkud se vám naskytne pohled přímo pod nohy. Také tady na vás čeká suchý tobogán, který je dlouhý přes padesát metrů.

Oproti zbylým dvěma stezkám nabízí ta v Krkonoších něco unikátní. Pět metrů pod zemí se nachází naučné centrum, kde se na ploše 150 metrů čtverečních dozvíte vše o tom, co se děje v podzemí. Ať už se jedna o kořenový systém lesa či vlastnosti půdy.

V létě bude otevřeno každý všední den od 9:30 do 19 hodin. Dospělý za vstup zaplatí 220 korun, dítě 180 korun. Jízda na tobogánu je zpoplatněna 50 korunami.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz