Voyeur

Kvůli bombové hrozbě evakuovali obchoďák, zřejmě to zavinil šmírák

Kvůli bombové hrozbě evakuovali obchoďák, zřejmě to zavinil šmírák
Zdroj: Policie

Policisté museli před polednem evakuovat celé nákupní centrum ve zlínské čtvrti Malenovice. Zákazník obchodního domu našel v převlékací kabince podezřelý předmět. Policie povolala i pyrotechniky, ti ale zjistili, že nejde o bombu. V kabince totiž někdo schoval podomácky vyrobenou fotopast!

Krátce před dvanáctou hodinou přijali policisté tísňové volání z nákupního centra Centro Zlín. Jeden ze zákazníků obchodního domu Tesco v přelvékací kabince našel podezřelý předmět.

"Na místo neprodleně vyjelo několik policejních hlídek ze Zlína a Napajedel, dopravní policisté, strážníci zlínské městské policie a rovněž byli na místo vysláni hasiči a rychlá záchranná služba," uvedla mluvčí zlínských policistů Lenka Javorková.

"Z důvodu bezpečnosti byla nutná evakuace osob ze všech prostor Centra Zlín. Krátce před polednem jsme tak z nákupního centra evakuovali asi 300 lidí," dodala mluvčí.

Na místo vyrazili také pyrotechnici z Olomouce, kteří podezřelý předmět prohlédli. Okamžitě ale zjistili, že blikající dioda není součást pekelného stroje ale nejspíš nástroje voyeura. Nešlo totiž o bombu, ale o podomácky vyrobenou fotopast.

Zda ji někdo zapomněl náhodou nebo ji v převlékací kabince nastražil, aby se pak mohl dívat na snímky převlíkajících se zákaznic obchodního domu, teď prověřují policisté ze zlínského obvodního oddělení.

Související obsah

"Fotopast policisté podrobí odbornému zkoumání a na základě zjištěných skutečností stanoví případnou právní kvalifikaci," dodala policejní mluvčí Lenka Javorková. Zákazníci se do obchodního centra mohli vrátit okolo půl druhé odpoledne.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Jak by to vypadalo, kdyby na Prahu spadla atomovka? HROZIVÝ POPIS krok za krokem!

Šílené záběry zachycují okamžik vražedného výbuchu v Manchesteru! VIDEO děsí celý svět

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz