Zlín

Šmírák nastražil do kabinky fotopast, obchody teď hledají další

Nezvyklý případ vyšetřuje policie ve Zlíně. Ve zkušební kabince obchodního domu našel nakupující fotopast. Je pravděpodobné, že ji tam dal někdo, kdo chtěl šmírovat zákazníky. Zaměstnanci se původně báli, že jde o výbušninu, na místě zasahoval i pyrotechnik. Obchodníci na Zlínsku teď kabinky častěji kontrolují.

Nakupující zatáhli závěs zkušební kabinky a mysleli si, že si v klidu a v soukromí vyzkouší oblečení. Přitom neměli tušení, že polonahá těla nakupujících může snímat technika a následně někdo sledovat. Tohle se zřejmě dělo v jednom zlínském nákupním centru.

V kabince objevil zákazník podomácku vyrobenou fotopast. Ta reaguje na pohyb pomocí čidla. V okamžiku, kdy se v daném zorném poli člověk objeví, vyfotí ho. Může i natáčet video nebo pořídit snímek i natáčet.

Kvůli incidentu teď v okolních obchodech častěji kontrolují všechny kabinky. "Musíme je kontrolovat každých půl hodiny," přiznala TV Nova jedna z prodavaček. Jak dlouho a kde všude šmírák zařízení umísťoval, zatím není jisté.

"Tuto podomácky vyrobenou fotopast podrobíme zkoumání, zjistíme k čemu sloužila, kdo ji tam umístil a podle toho bude stanovena právní kvalifikace," uvedla pro TV Nova zlínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Související obsah

Dotyčnému zřejmě přitíží fakt, že kvůli fotopasti dorazili do nákupního centra policisté, pyrotechnici, hasiči i záchranka. Zákazník si totiž zařízení spletl s výbušninou. Obchodní dům proto muselo narychlo opustit tři sta lidí.

Co měl šmírák se záběry z fotopasti v úmyslu dělat, se teď snaží zjistit policisté.
 

vbo, Martina Julinová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz