Smrtící červen: Bouraly tisíce aut, zemřelo nejvíc lidí v letošním roce!

Více než sedm tisíc nehod, při kterých zemřelo nejméně 53 lidí. To není statistika za celý rok, ale bohužel nehodovost pouze za letošní červen. Ten je zatím nejtragičtějším měsícem tohoto roku. Jen během dnešního dne zemřeli na silnicích minimálně dva lidé.

Podle odborníků se na vysoké nehodovosti podepisuje počasí i přeceňování sil řidičů. Posádky čtyř sanitek a vrtulníku zachraňovaly deset lidí včera večer po srážce dvou osobních aut v Čankovicích. "Sedm lidí bylo už mimo auta," uvedl zasahující hasič Kamil Petružálek.

Těžká zranění u čtyř cestujících a u šesti lehká zavinil pravděpodobně řidič osobního auta, který vjel do protisměru a čelně narazil do protijedoucího vozu - pravděpodobně usnul. Spolujezdkyně (78) později v nemocnici zraněním podlehla. Byla už 51. obětí nehod za letošní červen.

Související obsah

V nemocnicích už skončilo 214 těžce zraněných. Do nedělního večera se stalo více než 7500 nehod. Nejvíc lidí zemřelo v sobotu - a to devět. "Jezdí mnohem víc svátečních řidičů, motorkářů, pohybuje se víc chodců, provoz je obecně hustší," vysvětlil policista Ondřej Moravčík.

Související obsah

K nehodám přispívá i horké počasí, únava řidičů nastupuje mnohem rychleji. Ale pozor - energetické nápoje a dokonce ani ty kofeinové únavu nezaženou. Mikrospánek hrozí nejen v noci, ale i přes den. "Jednak je to mezi jednou a třetí hodinou v noci, ale pozor také mezi druhou a čtvrtou odpoledne," varuje dopravní expert Roman Budský. "Doporučujeme častější přestávky a také zvýšit příjem tekutin," dodává Moravčík.

Když je venku kolem 30 °C, za pouhých deset minut se v uzavřeném autě zvýší teplota o 10 °C, po půl hodině je v něm 65 °C. Pro zapomenutého psa nebo dítě může být po pár minutách na záchranu pozdě.

Filip Pultar/ lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz