Dodávka

Dodávka v Brně jela, kam neměla. Způsobila obrovskou díru! VIDEO

Několik metrů velkou díru teď mají u brněnského Janáčkova divadla. Způsobila ji dodávka, která vjela do míst, kam vůbec nesměla. Auto pak museli vyprostit hasiči. Ve městě nejde o první takový případ.

Pořádnou díru udělala v dlažbě dodávka, která odvážela materiál z festivalu. Řidič zjevně podcenil situaci, když si neuvědomil, že auto nemá na ploše před divadlem co dělat.

"Pracovníci tady likvidovali stánky, vybavení, a když odváželi naložená auta, chtěl se řidič otočit a takhle nešikovně najel," vysvětlila mluvčí brněnského úřadu Kateřina Dobešová.

Naložená dodávka zůstala trčet zadními koly v díře a hasiči ji vyprošťovali skoro dvě hodiny za pomoci dřevěných trámů a navijáku. Jeřáb by totiž dlažba položená na plastových podpěrách neudržela.

Související obsah

Škody způsobené řidičem dodávky budou vyčísleny nejdřív začátkem příštího týdne. Díra bude brzy zabezpečena vysokým plotem, aby se nemohlo nikomu nic stát.

Podobný případ se v Brně odehrál před třemi lety, kdy se za jízdy propadlo auto mladé řidičky s dítětem. Žena havarovala v místě, kde praskl parovod. Přední kola vozu zapadla do díry a zadek zůstal viset na okraji. Žena s malou dcerkou naštěstí z nehody vyvázly bez zranění.

Ondřej Požár/ lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Dodávka

Důležité Události

Krátká zpráva

Škoda odstavuje na dva týdny výrobu

Automobilka Škoda Auto od pondělí zastavila výrobu ve všech třech svých českých závodech. Odstavení výroby bude trvat následující dva týdny. Výjimkou bude jedna linka v závodech v Kvasinách na Rychnovsku. Při odstávce tam chce firma dokončit 10 tisíc rozdělaných aut. Důvodem utlumení výroby je nedostatek čipů.

Píše se na Deník.cz