Počasí

Apokalypsa v Litomyšli: Náměstí pod vodou, auta "plavala" ulicemi

Česko už od včerejška sužuje extrémní počasí. Na Moravě si stěžují na tropická horka, v Čechách déšť zaplavuje sklepy i ulice. Extrémní byla ve středu situace například v Litomyšli, kde se pod vodou ocitlo celé náměstí!

Zatímco někde lidé sbíral kroupy velké jako dětská pěst, jinde mohli nafukovat čluny. Přívalové deště totiž zaplavovaly ulice a vody měli na některých místech i do výšky desítek centimetrů.

Podobné zážitky mají obyvatelé Litomyšle na Svitavsku, tam voda zaplavila celé náměstí a natekla i do prodejen. Autům, která byla na náměstí zaparkována, dosahovala voda až do poloviny pneumatik! Podobnou situaci zažila Litomyšl v roce 1984, tehdy ale byla auta zatopena až skoro po střechu.

Velitel jednotky hasičů z Litomyšle uvedl, že vodu včera museli čerpat na šesti místech, a to především ze sklepů. "Na Smetanově náměstí zasahovaly jednotky dobrovolných hasičů," upřesnil Lukáš Faltys.

Nebylo to ale jen náměstí, kde voda lidem zkomplikovala život. Řidiči museli v některých ulicích projíždět doslova proudem, takže to chvílemi vypadalo, jako by auta spíš plavala.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Počasí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz