Domácí

Češi míří k moři. Cestu komplikují kolony v Česku i Chorvatsku

Letní prázdniny jsou tu a mnoho lidí zamířilo na dovolenou. Sledujeme dopravní situaci na silnicích. V sobotu začíná v Česku platit pro řidiče kamiónů rozšířené omezení jízd.

Dětem začaly letní prázdniny, mnoho Čechů proto vyrazilo na dovolenou k moři. I když obliba Chorvatska mezi Čechy o něco poklesla, loni ho navštívilo skoro 700 tisíc turistů z Čech a Moravy.

Setkali jste se během cesty s komplikacemi na českých nebo zahraničních silnicích? Informace i fotografie můžete posílat na zpravy@nova.cz nebo na facebook TN.cz. Děkujeme.

Dopravní situaci na českém území by mělo ulehčit omezení kamionů, keré v sobotu začíná v Česku platit. Na silnice I. třídy nesmí kamiony v pátek večer a v sobotu dopoledne. Stále platí i omezení nedělí a svátků, kdy mají odpolední jízdy na dálnicích a silnicích zakázány. Omezení skončí 31. srpna.


  

 

Češi musí při cestě na dovolenou počítat s řadou omezení, dálnice a silnice I. třídy čekají řady oprav. Na dálnici D1 pokračuje modernizace úseku mezi Mirošovicemi a Brnem. Nyní se zde pracuje na sedmi úsecích - Ostředek-Šternov, Psáře-Soutice, Hořice-Koberovice, Jihlava-Velký Beranov, Měřín-Velké Meziříčí západ, Velké Meziříčí východ-Lhotka a Velká Bíteš-Devět Křížů. 

Související obsah

Při cestě na jih by si lidé měli dát pozor například na noční uzavírku tunelu Karawanken (Karavanky) mezi Rakouskem a Slovinskem.

V pátek se vytvořily dvě dlouhé kolony na hlavních chorvatských tazích. Na dálnici A1 u Lučka měla kolona kolem druhé hodiny odpoledne přes tři kilometry.

Od 3. července bude situaci komplikovat další uzavírka. Cesta z České republiky do Chorvatska přes Znojmo a dál na Vídeň je jednou z variant, kterou řidiči při cestě volí. Silnice však bude kvůli opravám uzavřená kousek od bývalého přechodu Hatě-Kleinhaugsdorf mezi rakouskými obcemi Jetzelsdorf a Guntersdorf. Objížďka bude vedena přes silnici B45 a B30 do obce Guntersdorf.

Červen byl pro řidiče skutečně tragický, reportáž TV Nova sledujte zde:


 

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz