Zahraničí

Rozbíjení hranic: V Kolumbii byla první svatba tří homosexuálů

Rozbíjení hranic: V Kolumbii byla první svatba tří homosexuálů
Zdroj: facebook

První manželství uzavřené mezi třemi muži. Právě to je teď žhavým tématem v Medelinu v Kolumbii, kde minulý týden tři gayové podepsali potřebné dokumenty a vytvořili tak první legální tříčlennou homosexuální rodinu.

Tři kolumbijští gayové – herec Victor Hugo Prada a jeho dva partneři instruktor John Alejandro Rodriguez a novinář Manuel Jose Bermudez jsou tak první rodina tvořena třemi muži od doby, kdy bylo toto právo legalizováno. “Chtěli jsme potvrdit naši domácnost a naše práva. Neměli jsme žádný pevný právní základ, který by nás považoval za rodinu,“ uvedl v pondělí ve videu s kolumbijskými médii Prada.

Případ okomentoval i právník a aktivista pro práva homosexuálů Ricon Perfetti. “V Kolumbii již žije mnoho tříčlenných homosexuálních rodin, nyní to je však poprvé, kdy je taková rodina legálně uznána,“ uvedl Perfetti.

Rozhodnutí ústavního soudu v dubnu 2016 tak zařadilo Kolumbii na čtvrté místo v Jižní Americe, kde se zlegalizovalo manželství stejného pohlaví. Před ní to byla Argentina, Brazílie a Uruguay. Kolumbijský soud projevil i ochotu rozšířit práva párům stejného pohlaví, když v roce 2015 rozhodl, že homosexuální páry si mohou osvojit děti. V roce 2011 byla sepsána pravidla k ochraně těchto párů před diskriminací. Symbolické právo na svatbu však bylo povoleno až v loňském roce.

Příběh prvních tří mužů, kteří společně uzavřeli sňatek, si získal značnou pozornost a vyvolal mnoho reakcí. “Tito tři by měli sloužit jako vzor pro nás všechny. Doufám v mnoho dalších šťastných rodin tohoto charakteru,“ byla jedna z reakcí na internetu. Ne všichni však našli pro polygamní homosexuály pochopení. "Sám jsem homosexuál, ale tohle mi připadá velmi zvláštní." 

sim, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz