Zahraničí

Hasiči po 20 hodinách boje s ohněm: Tohle foto mluví za vše

Hasiči po 20 hodinách boje s ohněm: Tohle foto mluví za vše
Zdroj: FB - Modul pozemného hasenia Slovensko

Dvacetihodinový boj s požárem lesa vyžaduje obrovské vypětí fyzických i psychických sil. Nelze přestat, aby se oheň opět nerozšířil. Jak vypadá chvilka oddechu uprostřed bitvy s plameny, zveřejnili slovenští hasiči. Jejich fotka nepotřebuje komentář. Jen slova díků...

Hasiči právě zápolili s rozsáhlým požárem lesa u Malacek na západě Slovenska. Dvacetihodinový boj je absolutně vyčerpal, než je vystřídaly další posily a zdrcení muži mohli konečně aspoň na pár minut vydechnout.

Vzácný okamžik oddychu svých kolegů v příkopu u silnice zachytil člen sboru Modulu pozemního hasení Slovenska. Jednotka se specializuje právě na boj s ohnivým živlem v lesích a polích.

Fotka jasně dokumentuje, jak vyčerpávající je práce hasičů. Stránku, kde byla fotka zveřejněna, sledují jen necelé dvě tisícovky lidí, přesto se fotografie za pár dní stala nejen na Slovensku hitem internetu a nasbírala 2300 lajků a přes 360 sdílení.

 

"Velké díky. Neskutečný výkon. To jsou profese, které by měly být vysoce hodnocené na rozdíl od politiků nebo rádoby umělců," píší lidé v komentářích pod fotografií

NEPŘEHLÉDNĚTE:

NAPROSTÝ ZÁZRAK: Studenti uhasili požár prázdným hasícím přístrojem! Jak je to možné?

Půvabná Gloria zemřela s přítelem v hořícím pekle Grenfell Tower: Z posledních slov snoubenců mrazí!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz