Dluhy

Školáci zaplatili 250 000 za zájezd. Družinářka zmizela i s penězi

Školáci zaplatili 250 000 za zájezd. Družinářka zmizela i s penězi
Zdroj: TV Nova

Téměř padesát rodin z Chomutova muselo řešit nepříjemnou situaci. Přihlásili své děti na zájezd k moři a do hor, jejich peníze však nedoputovaly tam, kam měly. V přepočtu čtvrt milionu korun se ztratilo. Nezvěstná je i družinářka, která peníze vybírala. Případ vyšetřuje policie.

Padesátiletá družinářka Věra F. zorganizovala během školního roku nejeden výlet. Na letní prázdniny si pro své svěřence vybrala zájezd do Chorvatska a Jizerských hor. Nadšení rodiče přihlašovali své děti, které se už nemohly dočkat. Pár dní před odjezdem ale udeřila krutá realita – ani jedno dítě nemělo zájezd zaplacené.

Rozhořčení rodiče se snažili družinářku kontaktovat. Po té se však i s penězi slehla zem. Později se rodiče dozvěděli nepříjemnou informaci. “Myslíme si, že si družinářka peníze nechala pro sebe,“ řekla Chomutovskému deníku jedna z maminek, Andrea Procházková. Případ byl předán policii, zatím ale neposkytuje žádné informace. “Od rodičů jsme přijali trestní oznámení a případem se zabýváme,“ řekla policejní mluvčí Alena Bartošová.

Související obsah

Rodiče jsou naštvaní na družinářku. Nikdo ale nechápe, že by něco takového opravdu udělala. Podle rodičů je dobrý člověk a s dětmi to umí. Spekulují, že ji k takovému činu mohla dohnat finanční situace. Obecně se totiž ví, že má žena spoustu dluhů a zrovna prý sháněla zálohu na dům.

Kromě práce družinářky si žena přivydělávala i jako uklízečka. Ani v této práci s ní nebyl problém. Ženu podezřelou ze zpronevěry svěřených peněz po incidentu vyhodili ze školy i druhého zaměstnání a škola se od ní veřejně distancovala.


ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Učitelka mi téměř zničila syna

sim, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz