Paraglidista

Paraglidista nezvládl svůj stroj, skončil na zahrádce mezi záhonky

Paraglidista nezvládl svůj stroj, skončil na zahrádce mezi záhonky
Zdroj: HZS Olomouckého kraje

Ve čtvrtek večer zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému v zahrádkářské kolonii v Lipníku nad Bečvou. Na jednu ze zahrad se mezi záhonky zřítil paraglidista. Starší muž se při tom lehce zranil a záchranáři jej převezli do nemocnice. Nehodu vyšetřují policisté.

Hlášení o pádu paraglidisty na jednu ze zahrad obdržela tísňová linka hasičů krátce po 20. hodině.

"Operační středisko k místu vyslalo profesionální jednotku požární stanice Lipník nad Bečvou. Hasiči na místě poskytnuli předlékařskou péči zraněnému paraglidistovi a přivolali posádku zdravotnické záchranné služby," uvedl mluvčí olomouckých záchranářů Zdeněk Hošák.

Když si zraněného muže převzali záchranáři, zajistili hasiči vrak stroje proti úniku pohonných hmot. Místo nehody si pak převzali policisté, kteří prošetří okolnosti nehody.

Související obsah

Podle Hošáka měl paraglidista zraněnou ruku a po prvotním ošetření jej olomoučtí záchranáři převezli do nemocnice v Hranicích na Moravě.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz