Požár

Další požár v Chorvatsku! Shořely celé budovy, 4 hasiči v nemocnici

Chorvatsko letos sužují obrovské požáry. Hořelo už v turistických destinacích, ale také v hlavním městě. Právě v Záhřebu oheň zničil sportovní centrum i restauraci a několik aut. Čtyři hasiče museli záchranáři odvézt do nemocnice.

Požár vypukl před desátou hodinou dopoledne zřejmě v restauraci, odkud se rozšířil do sportovního a rekreačního střediska. Plameny strávily několik domů a zaparkovaných aut v záhřebské ulici Jelenovac.

Hasiči požár během několika minut lokalizovali a uhasili. Čtyři z nich se však nadýchali kouře a zkolabovali. Záchranáři je museli odvézt do nemocnice, neměli by být v ohrožení života. Informoval o tom chorvatský portál dnevnik.hr.

"Příčinu požáru zatím nevíme, ale zřejmě za to může nahromaděný plyn v kuchyni restaurace. Vzplála také část nedalekého lesa, ten byl ale rychle uhašen. Naštěští oheň nestihl přeskočit na trafostanici," uvedl pro portál velitel zásahu Zoran Gorički.

Související obsah

Chorvatsko od začátku sezóny postihlo několik obřích požárů. Naposledy hořely o víkendu lesy na pobřeží, plameny spálily plochu o rozloze 160 hektarů. Mohlo za to zřejmě počasí, na Jadranu zuřily silné bouřky.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz