Žďár nad Sázavou

Blesk na Žďársku rozpůlil zdravý jasan! Z kmene opadala i kůra

Blesk na Žďársku rozpůlil zdravý jasan! Z kmene opadala i kůra

Silné bouře v pátek zasáhly Žďársko. Hasiči do sobotního rána vyjížděli ke dvěma desítkám výjezdů. Blesk dokonce rozpůlil velký jasan.

Silný blesk rozčtvrtil mohutný strom. "Jasan byl zcela zdravý a dobře rostlý, průměr kmene nad zemí byl cca 750 cm, výška stromu před devastací činila odhadem 30 až 40 m," řekl redakci TN.cz Josef, který rozpůlený jasan nafotil.

Po úderu bleskem odpadla celá koruna. "Blesk zcela oholil kůru kmene," popsal Josef s tím, že zbylý pahýl stromu trčí k nebi rozdělen na 4 díly. "Zbytky dřeva a kůry leží rozmetány v okolí asi 30 m. Je to podívaná, kterou jsem na vlastní oči doposud nespatřil," dodal Josef.

Související obsah

Bouře stromy i vyvracela. U Bystřice nad Pernštejnem odklízeli strom z kolejiště. U obce Rožné hasiči vyklízeli zeminu ze sesutého svahu.

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemřel nejstarší muž na světě, bylo mu 112 let

Španěl Saturnino de la Fuente, zapsaný v Guinessově knize rekordů jako nejstarší muž světa, zemřel ve věku 112 let a 341 dní. Skonal doma ve svém rodném městě León na severozápadě země. De la Fuente začal pracovat ve svých 13 letech v továrně na výrobu obuvi. Měl osm dětí, 14 vnoučat a 22 pravnoučat.

Píše se na Deník.cz