Cestujeme bezpečně

Chystáte se cestovat s dětmi? Lékařka doporučuje tyto rady

Děti jsou velice citlivé na změnu prostředí či režimu. Při cestování s dětmi do třech let by se měla dodržovat určitá pravidla a některé alternativy cestování vynechat úplně.

Na cestách s dětmi je třeba zohlednit několik kategorií – kam cestujeme, jakým dopravním prostředkem a jestli do hotelu, apartmánu a nebo na chalupu. Děti do třech měsíců by však neměly cestovat vůbec.

"Lépe je u prarodičů na zahradě, i když třeba 300 km od Bratislavy, než v rozpáleném městě. Tam je potřeba hodně věcí zabalit, cestujeme jen autem, jen po Slovensku a víme, kde je zdravotnické zařízení,“ konstatovala slovenská pediatrička Katarína Vicianová pro tvnoviny.sk.


Cestovat s ročním dítětem v letadle není vhodné, protože jsou tam tlakové změny, méně kyslíku, řidší vzduch, klimatizace a viry. Od jednoho roka se dítě už dokáže přizpůsobit a v dopravním prostředku vydrží déle. Nezapomínejte na folie nebo stínění na okna auta. Po první hodině cesty je potřeba si udělat 10minutovou přestávku a po třech aspoň půl hodiny.

Související obsah


"Důležité je, aby dítě mělo bavlněné oblečení a nebylo před cestou zpocené. Je potřeba se vyvarovat pevným gumičkám na oblečení – na krku, břiše, ponožkách. Do auta, kde je klimatizace, je potřeba dítěti obléct ponožky, celé ho obléct. Osvědčilo se nám, když v autě bylo chladněji, pak dítě déle spalo,“ konstatovala slovenská maminka Martina.


Podle pediatričky by děti do třech let neměly vůbec pobývat na přímém slunci. Při pobytu na slunci je namažte opalovacím krémem, dejte pokrývku hlavy a nejlépe se zdržujte ve stínu.

kr, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz