Zahraničí

Nádor vzal muži půl obličeje, díky náročné operaci má znovu naději

Nádor vzal muži půl obličeje, díky náročné operaci má znovu naději
Zdroj: Profimedia

Muži zůstala jen polovina obličeje poté, co mu čelistí prorostl velmi vzácný nádor. I když se ho podařilo doktorům odstranit, jeho tělo odmítlo všechny pokusy o rekonstrukci obličeje, až nyní mu svitla naděje. I když jeho současná podoba přitahuje pozornost, jeho životní úroveň výrazně stoupla.

Upozornění: Galerie ve článku může obsahovat citlivé fotografie. Roky musel Tim McGrath (38) žít s odhaleným masem na obličeji, protože jeho tělo odmítalo pokusy o rekonstrukci obličeje. K té museli lékaři přistoupit po vyříznutí obřího nádoru, který mu vyrostl na čelisti, uvádí portál NY Post.

Šlo o extrémně vzácnou formu zhoubného nádoru a i když se lékařům podařilo nakaženou masu odstranit, snaha o rekonstrukci obličeje byla marná. Po několika neúspěšných pokusech šance na zlepšení neustále klesala, protože jeho obličej nesl stále více jizev.

Pak mu ale nabídl pomoc doktor Kongkrit Chaiyaste, který odebral část kůže a svalů z jeho nohy a předloktí a zatím provedl část velmi komplikované operace, rekonstrukce obličeje by podle portálu NY Post měla trvat i příští rok.

"Po odstranění nádoru jsem byl zlomený, neuvědomil jsem si, že přijdu o půl obličeje. Až do chvíle, kdy jsem šel k doktoru Chaiyastemu jsem neměl naději," uvádí výpověď McGratha NY Post.

Související obsah

"Aktuálně nemůžu pusou pít, jíst a dělá mi problém vyslovovat některá slova, ale kvalita mého života se výrazně zlepšila," popsal pocity po úspěšné operaci McGrath a dodal: "Jsou lidé, kteří na mě zírají, zejména děti nic nechápou, ale doufám, že ostatní hledí dál než na to, co vidí na povrchu."

McGrathovi byl diagnostikován tento vzácný sarkom v únoru 2014, do konce května 2015 se dvojnásobně zvětšil. McGrathovi museli provést tracheotomii a zavést žilní stravu, protože nádor zabral velkou část ústní dutiny.

Až v říjnu 2015 podstoupil operaci k odstranění nádoru, ta trvala kolem dlouhých 30 hodin, rekonstrukce se povedla až nyní.

"Nyní mám dostatek sebevědomí, abych mohl sdílet svůj příběh a pokud moje cesta povede ke šťastnějšímu životu jiných kolem, pak zcela chápu, proč jsem byl vybrán, abych kráčel touto cestou," uzavírá McGrath.

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz