Zahraničí

Maxie byl kostlivec obalený kůží, majitel měl chabé vysvětlení

Maxie byl kostlivec obalený kůží, majitel měl chabé vysvětlení
Zdroj: Profimedia

Otřesný případ týrání zvířat řešil soud v Chesterfieldu, Shaun Musson nechal svého stafordširského bulteriéra Maxieho trpět hladem natolik, že neměl téměř žádné svaly na nohách a nebyl schopný pořádně chodit. Inspektorka popsala, že zubožený pes vypadal jako kostlivec obalený kůží. Musson se bránil tím, že byl moc vystresovaný z práce, aby se o psa postaral.

Shaun Musson (25) byl soudem v Manchesteru odsouzen za týrání zvířat, soud mu uložil podmíněný tříměsíční trest s ročním odkladem. Musson také zaplatí pokutu a má na deset let zakázáno vlastnit jakékoli zvíře, uvádí portál Dailymail.

Odsouzený se hájil tím, že byl příliš vystresovaný a deprimovaný ze své práce a nemohl se tak o psa postarat. Musson měl podle výpovědi trávit 50 hodin týdně jako pracovník řetězce rychlého občerstvení.

Týraný Maxie měl ve chvíli, kdy si ho záchranáři zvířat odvedli, jen 11 kilogramů, normálně má podobně starý pes stejné velikosti kolem 18 kilogramů. Maxie byl v tak strašlivém stavu, že nebyl schopný vyjít schody.

"Když jsem vedla Maxieho k veterináři, byl hrozně slabý, musel neustále zastavovat, protože nemohl normálně chodit. Vypadal jako kostlivec potažený kůží," popsala inspektorka Rachel Leafeová, která se o týraného psa postarala.

Kromě toho, že byl neuvěřitelně podvyživený, měl také zarostlé drápy, které se zabodávaly do jeho tlapek, popisuje stav zvířete Dailymail. "Muselo to pro něj být neuvěřitelně bolestivé," dodala Leafeová.

Související obsah

Maxie je nyní v péči veterinářů, jeho váha se pohybuje kolem normálních 18 kilogramů a záchranáři už pro něj hledají nový domov.

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Mladík se přiznal k vystřílení školy na Floridě, zavraždil 17 lidí

Nikolas Cruz se ve středu přiznal k masakru na střední škole v Parklandu na Floridě v roce 2018, při kterém zemřelo 14 studentů a 3 dospělí. Zda 23letý mladík dostane trest smrti, anebo doživotí, určí brzy soud. Podle soudkyně Elizabeth Scheererové jsou slyšení naplánována na celý listopad a prosinec, svědectví by mohlo začít v lednu.

Píše se na Deník.cz