Záchrana

Pes a liška jsou ve skále osm dní, záchranáři se nevzdávají

I nadále sledujeme boj záchranářů o život 7letého psa, který je uvězněný ve skále v lesích nad obcí Skalany v Českém ráji. Do skalní průrvy zaběhl za liškou už před týdnem. Záchranáři už za uplynulý týden vyčerpali technické možnosti, přesto oběma zvířatům dál pomáhají.

V pondělí se do případu vložila Liga na ochranu zvířat. Její předsedkyně přinesla k ústí 11 metrů dlouhé skalní štěrbiny kusy látky s pachem hárající feny. To by mohlo psa uvnitř závalu motivovat, aby se zkusil vyhrabat ven.

A myslivci ke vchodu položili mrtvou slepici, jako návnadu pro lišku. Obě zvířata, liška a borderteriér, mají za sebou noc, kdy dostali možnost po odstranění závalu pokračovat ve své záchraně sama. Na místě je fotopast, která ale žádný pohyb zvířat nezachytila.

Místo včera odpoledne uzavřeli hasiči. Poté, co se průzkumem miniaturní kamerou prokázalo, že cesta uvnitř skály by měla být volná a našlo se i liščí doupě a nebyl nalezený už další zával, šance na záchranu obou zvířat pořád existuje, i když je to už 8 dní.

Související obsah

Pes v kondici v závalech dokáže přežít 10 dní. Je znám i případ, kdy to bylo dokonce 14 dní. Odborníci na zvířata předpokládají, že se budou snažit z místa vyhrabat.

"Já jsem se tam pokusila slanit a dát tam dvě návnady s pachovou tkaninou od silně hárající feny před vchod na druhou stranu. Taky jsem to opatrně obešla s hárající fenkou," řekla TV Nova předsedkyně Ligy na ochranu zvířat Dagmar Kubištová.
 

vbo, Ivan Berka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz