Kachny

Kruté týrání: Kachny na Labi mají propíchané krky jehlicemi

Kruté týrání: Kachny na Labi mají propíchané krky jehlicemi
Zdroj: facebook

Záchranáři v Poděbradech řeší otřesný případ. V hejnu kachen našli osm jedinců, kteří měli propíchnuté krky jehlicí. Pachatel je zatím neznámý.

První případ byl záchranářům oznámen začátkem července. Na týrání zvířat upozornili lidé, kteří k Labi chodili denně kachny krmit. “Momentálně víme o osmi postižených kachnách. Vytáhnout se nám však podařilo pouze dvě. Jednu jehlice zasáhla naštěstí jenom skrz kůži na krku, druhá měla postřelené vole,“ přiblížil Luboš Vaněk ze záchranné stanice Huslík v Poděbradech.

Záchranáři se snaží kachnám pomoci, jejich odchyt je však náročný. “V hejnu je dvacet a více kachen. Je těžké mezi nimi rozeznat ty, které jsou zasažené. Kachny jsou hlavně velmi plaché a drží se stranou,“ řekl Vaněk.

Policejní mluvčí Petra Potočná uvedla, že jehlice jsou dlouhé osm centimetrů. Zda za propíchnuté krky kachen mohou zvrácené hry dětí, nebo dospělý jedinec, není zatím jasné. “Případem se zabýváme jako možným přestupkem týrání zvířat. Po pachateli stále pátráme,“ dodala Potočná.

Související obsah

Podle Luboše Vaňka jsou jehlice stříleny z čínských hraček zvaných minikuše. Tato hračka byla původně sestavena na střílení párátek, v nesprávných rukách se však může proměnit na nebezpečnou zbraň. “Jak bude situace pokračovat, nevíme. Doufáme ale, že se bezohledné řádění podaří co nejdříve zastavit,“ ukončil Vaněk. 

sim, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz