Brno

Do Brna se po 14 letech vracejí lvi! S Kivu zápasilo 6 chlapů. VIDEO

Celkem 300 kilometrů dlouhou cestu má za sebou lvice Kivu ze ZOO Ústí nad Labem. V Brně by měla přivést na svět potomky v nové expozici lvů, která se tam otevře koncem srpna. Lvi se do Brna vracejí po dlouhých čtrnácti letech.

Kivu si užívala horký letní den v ústecké zoo. Většinou ležela ve stínu a obrátila se i na záda. V zázemí už ale chovatelé chystali její přepravu do Brna. Aby ji nalákali do přepravní bedny, dali dovnitř maso. A druhý den ráno se povedlo.

Pak začaly manévry. Šest chlapů mělo co dělat, aby bednu s Kivu dostalo do dodávky. Lvice je při stěhování po očku sledovala průzorem. Poté už se Kivu vydala na několikahodinovou cestu do Brna.

Související obsah

"Určitě je potřeba zvláště při tom horkém počasí dělat přestávky, kontrolovat, jestli je zvíře v pořádku, eventuelně třeba doplnit vodu," sdělila mluvčí ústecké zoo Věra Vrabcová.

Do nového domova lvice dorazila odpoledne. A na zvědavce pořádně cenila zuby. "Ona si teď bude zvykat na nové prostředí, uvidíme, jak na to bude reagovat. No a pak přivezeme samce a uvidíme jak na ni bude reagovat on," vysvětlil mluvčí brněnské zoo Martin Hovorka. Pár lvů konžských uvidí lidé až koncem srpna při slavnostním otevření nové expozice.

Ondřej Požár/ lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz