útok

Muži s kyselinou útočili v centru města! Své oběti poleptali

Útočníci na mopedu v noci na pátek polili kyselinou několik lidí v Londýně. Zaútočili pětkrát během 90 minut. Policii se podařilo zadržet pouze jednoho z pachatelů.

Dvojce mužů na mopedu v londýnské čtvrti Hackney zaútočila na jiného řidiče mopedu. Muži polili tvář kyselinou a ukradli mu moped. O 20 minut později napadli dalšího člověka. V průběhu hodiny zaútočili ještě na další čtyři lidi.

Žíravina způsobila jednomu muži vážná zranění, podle deníku Daily Mail si ponese následky celý život. Jednoho muže látka popálila pouze lehce. Stav dalších zraněných není jasný.

Související obsah

Muž, kterému ukradli moped, byl napaden během své pracovní směny, když rozvážel pizzu. Policie jednoho muže polila vodou, aby ho očistila od žíravé látky, která se mu dostala do očí.


Zdroj: Profimedia

 

Vyšetřovatelé od počátku vycházejí z předpokladu, že za všemi útoky stojí stejná dvojice. Policie už jednoho z nich zadržela. Kriminalisté také uvedli, že se kyselina využívá jako útočná zbraň čím dál častěji. Lidé ji totiž mohou u sebe legálně nosit a navíc se dá levně zakoupit. Od roku 2012 se množství útoků s žíravou látkou zdvojnásobilo.

has, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz